U ovoj zabavnoj predstavi za žene i muškarce, autorice se na komičan način poigravaju idejom umjetno stvorenog virtualnog modela moderne žene koja sve može, koja je samostalna i samosvjesna, no po mjeri i ukusu ukorijenjenih patrijarhalnih normi.
Predstava Teatra Exit „Vrata do“ ovog je ponedjeljka otvorila sezonu — u intimnom formatu s dva lika, „On“ i „Ona“, spojila je duhovitu, ironičnu i dirljivu analizu svakodnevice i međuljudskih odnosa.
Riječ je o jednoj od najintrigantnijih i najozvođenijih predstava u Hrvatskoj u posljednjih desetak godina, a produkciju potpisuje Kazalište Planet Art.
19:03Prije 187 d28.08.2025
Organizator programa je Pučko otvoreno učilište Grada Rovinja.
Program je sufinanciran sredstvima Grada Rovinja i Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske. Sponzor je Maistra d.d.
U pripremi za objavu su i dvije njezine nove publikacije – Monografija sela Stihovići, Bolčići i Sv. Marija Magdalena te publikacija 50 godina od osnutka DVD-a Svetvinčenat, čije se objavljivanje očekuje tijekom ove godine.
Labinska policija prijavila je 61-godišnjaka koji je u Vinežu bijelom bojom ispisivao grafite po trafostanici i time prouzročio materijalnu štetu od više stotina eura.
Republika Hrvatska sufinancirat će jednu trećinu troškova, a jedinice lokalne samouprave drugu trećinu, dok preostali dio osiguravaju suvlasnici, sukladno uvjetima javnog poziva.
Eurodizel je u Hrvatskoj dosegnuo najvišu cijenu u dvije godine, a benzin je također na jednogodišnjem vrhuncu. U sjeni rasta stoji pitanje hoće li nemiri na Bliskom istoku, posebno u Iranu, dodatno pogurati cijene goriva prema novim rekordima.
U Rovinju je započeo s radom jedinstveni SPA za djevojčice od 5 do 11 godina, koji nudi dvosatna druženja uz tretmane lica, manikuru, hidromasažu stopala i prigodni domjenak – idealno za rođendane i posebne prigode.
U ovoj zabavnoj predstavi za žene i muškarce, autorice se na komičan način poigravaju idejom umjetno stvorenog virtualnog modela moderne žene koja sve može, koja je samostalna i samosvjesna, no po mjeri i ukusu ukorijenjenih patrijarhalnih normi.