Saša Lozar donosi romantiku u Rovinj: Valentinovo uz glazbu i pjenušac u Gandusiju
Romantična glazbena večer uz Sašu Lozara očekuje Rovinjce na Valentinovo, u subotu 14. veljače u kazalištu Antonio Gandusio.
20:28Prije 25 min08.02.2026
Stručni žiri odabrat će pjesme koje će biti tiskane u XXXIII. zbirci „Verši na šterni“. Natječaj je otvoren od 1. do 28. veljače 2026. godine, a pristigle prijave nakon tog datuma neće se uzimati u obzir.
Gradska knjižnica Poreč raspisuje 33. natječaj za pjesme na čakavštini pod nazivom „Verši na šterni“. Ovaj tradicionalni susret, s tradicijom duljom od tri desetljeća, ima za cilj očuvanje domaće čakavske riječi te povezivanje autora i ljubitelja poezije kroz zajedničku kulturnu baštinu.
Na ovogodišnji natječaj mogu se prijaviti isključivo nove i neobjavljene pjesme na čakavštini. Svaki autor može poslati jednu, dvije ili najviše tri pjesme, koje se prijavljuju putem elektroničkog obrasca u jednom Word dokumentu. Prijava se smatra važećom kada autor primi potvrdu na adresu e-pošte navedenu u obrascu.
Stručni žiri odabrat će pjesme koje će biti tiskane u XXXIII. zbirci „Verši na šterni“. Natječaj je otvoren od 1. do 28. veljače 2026. godine, a pristigle prijave nakon tog datuma neće se uzimati u obzir.
Autori izabranih pjesama dobit će obavijest putem e-pošte, a rezultati će biti objavljeni i na mrežnim stranicama Gradske knjižnice Poreč. Izabrani autori imat će priliku sudjelovati na XXXIII. susretu čakavskih pjesnika „Verši na šterni“, koji će se održati u subotu, 13. lipnja 2026. godine u Vižinadi.
Središnji dio programa započinje u 17:30 sati, kada će biti svečano otkriveno ime zaštitnog lica Gradske knjižnice Pazin, izabranog uz sudjelovanje publike i zajednice.
15:12Prije 5 h08.02.2026
U Balama se od 18. lipnja do 3. rujna održava 6. Bembo Fest, koji donosi tri mjeseca besplatnih kazališnih predstava domaćih i inozemnih gostujućih teatara te nove premijere Teatra Fort Forno.
14:08Prije 6 h08.02.2026
Predstavu potpisuje poznati glumac, autor i redatelj Ljubomir Kerekeš, a publiku očekuje večer ispunjena komedijom, emocijama i zaraznom energijom
20:28Prije 1 d07.02.2026
Film SVADBA je domaća komedija redatelja Igor Šeregi, s glumačkom postavom predvođenom Rene Bitorajac i Dragan Bjelogrlić.
17:23Prije 1 d07.02.2026
Istarska županija raspisala je natječaj za književnu nagradu „Edo Budiša“ za autore do 35 godina za zbirku kratkih priča iz 2025. Rok za prijavu je 6. ožujka 2026., a nagrada uključuje 1.000 eura i boravak u pazinskoj Kući za pisce.
12:05Prije 1 d07.02.2026