
Peđa Grbin novi je gradonačelnik Pule!
Ovaj rezultat označava i simbolički povratak SDP-a u na vlast u najvećem istarskom gradu!
21:16Prije 107 d01.06.2025
„Podrška građana najjači je vjetar u leđa. Energija koju mi prenose i njihova želja za promjenom obvezuju nas više od bilo čega drugog. I zato idemo našu Pulu učiniti boljim mjestom za život!“, poručio je Grbin.
SDP i Stranka umirovljenika (SU) predali su danas zajedničku listu za Gradsko vijeće Pule i potpise za gradonačelničku kandidaturu Peđe Grbina.
Grbin je pritom naglasio da je iznimno ponosan na podršku koju mu od najave kandidature svakodnevno pružaju građani.
Ovaj rezultat označava i simbolički povratak SDP-a u na vlast u najvećem istarskom gradu!
21:16Prije 107 d01.06.2025
Grbin, kojemu priuštivo stanovanje čini jednu od okosnica izbornog programa, podsjetio je da unatoč obećanjima, Filip Zoričić nije sagradio niti jedan jedini POS stan.
12:54Prije 111 d28.05.2025
„Podrška građana najjači je vjetar u leđa. Energija koju mi prenose i njihova želja za promjenom obvezuju nas više od bilo čega drugog. I zato idemo našu Pulu učiniti boljim mjestom za život!“, poručio je Grbin.
Mirko Bijelonjić, predsjednik županijske organizacije Stranke umirovljenika, izjavio je da je njihova podrška SDP-u na ovim izborima logična, prirodna odluka, a s obzirom na to da je SDP-u program uvelike usmjeren na podizanje kvalitete života umirovljenicima.
Peđa Grbin pozvao na podršku: „Pula je u nedjelju glasala za promjene, u drugom krugu idemo do kraja - zajedno do pobjede, zajedno do promjene!“.
11:54Prije 118 d21.05.2025
Napomenuo je da neznanje i loše vođenje grada nije moguće sakriti iza politikanstva, zato što su građani i građanke itekako svjesni Zoričićevih šupljih obećanja, a istina kad-tad ispliva na vidjelo.
12:47Prije 124 d15.05.2025
„Izgradnja potpuno novog doma, besplatni javni prijevoz i veća financijska pomoć konkretne su mjere koje će SDP i Grbin kao novi gradonačelnik ostvariti. SDP ima sluh i svijest o potrebama umirovljenika, a Grbin je garancija da će se nužne politike i provesti“, rekao je Bijelonjić.
Grbin se zahvalio koalicijskom partneru na potpori, potvrdio predanost u rješavanju potreba umirovljenika u Puli te ponovio da će novi dom, više parkirnih mjesta, 1.000 sati parkinga, stanogradnja i besplatni vrtići biti prioritet gradske uprave pod njegovim vodstvom.
Tijekom rasprave o izmjenama Zakona o pružanju usluga u turizmu, saborska zastupnica Sanja Radolović (SDP) izrazila je zabrinutost turističkih vodiča, koji bi novim rješenjima mogli biti direktno pogođeni.
13:47Prije 14 h16.09.2025
Predloženim zakonom uklanja se dosadašnja odredba prema kojoj su državljani zemalja izvan Europskog gospodarskog prostora (EGP) morali imati prijavljeno prebivalište u Hrvatskoj kako bi pružali usluge turističkog vodiča.
11:55Prije 15 h16.09.2025
Rovinj danas slavi Dan grada i blagdan svete Eufemije, a svečanost je obilježena sjednicom Gradskog vijeća na kojoj je gradonačelnik Emil Nimčević uputio čestitke sugrađanima i podsjetio na postignuća i planove za budućnost grada.
06:15Prije 21 h16.09.2025
Batel je poručila da Rovinj mora ostati „grad po mjeri svojih građana, ne samo turista“. Politika, istaknula je, mora stvarati prostor u kojem su potrebe stanovnika u prvom planu i gdje svi imaju priliku za kvalitetan život, rad i obrazovanje.
16:30Prije 1 d15.09.2025
Paus je podsjetio kako je u veljači u Ministarstvu gospodarstva održan sastanak radne skupine vezane uz izradu Zakona o nuklearnoj energiji, na kojem je najavljeno da će se razmatrati gradnja malih modularnih nuklearnih elektrana u Hrvatskoj.
15:45Prije 1 d15.09.2025
U rovinjskom Multimedijalnom centru danas je održana svečana sjednica Gradskog vijeća povodom Dana grada i blagdana svete Eufemije, na kojoj su se obratili predsjednica Vijeća Tea Batel, istarski župan Boris Miletić i gradonačelnik Emil Nimčević, a dodijeljene su i Medalje Grada Rovinja.
14:02Prije 1 d15.09.2025
U Multimedijalnom centru Rovinja u 11 sati započela je svečana sjednica Gradskog vijeća povodom Dana grada i blagdana svete Eufemije.
11:17Prije 1 d15.09.2025
Bačić je podsjetio da su za gradnju u zaštićenim zonama već sada propisane kazne od šest mjeseci do pet godina zatvora te naglasio kako će izmjene zakona poslati jasnu poruku da će se bespravni graditelji strože sankcionirati.
08:40Prije 1 d15.09.2025