
Gdje za Dan žena? Na Teranino festival u Bale!
Najavljeno je sudjelovanje 20 izlagača, a nastupaju grupe Sars i Vatra.
15:12Prije 74 d23.02.2025
Recept za pobjednički Bitterino potpisuje Filip Sarilar, poznati istarski barmen i brend ambasador u Destileriji Rossi.
U Destileriju Rossi u slikovito istarsko mjesto Bajkini stigla su još dva odličja.
Na trećem izdanju Teranino festivala koji se prošlog vikenda održao u Balama, Teranino Rossi okitio se zlatnom medaljom, a titulu najboljeg koktela na bazi teranina ponio je Rossijev iznimni Bitterino.
Najavljeno je sudjelovanje 20 izlagača, a nastupaju grupe Sars i Vatra.
15:12Prije 74 d23.02.2025
Izbalansiranim okusima, pitkošću i svježinom zaveo je zahtjevna nepca stručnog žirija, ali i posjetitelje koji su u Bale došli uživati u sve omiljenijem istarskom likeru proizvedenom od terana, poznate autohtone istarske sorte grožđa.
Recept za pobjednički Bitterino potpisuje Filip Sarilar, poznati istarski barmen i brend ambasador u Destileriji Rossi.
„Bitterino je kreiran kako bismo pokazali da Teranino Rossi u kombinaciji s pomno biranim sastojcima može dati lagane, osvježavajuće koktele, koji se mogu poslužiti i kao aperitivi. Bitterino je zamišljen kao „Low and No“ koktel s minimalnim postotkom alkohola pa se može piti u bilo koje doba dana i idealan je za topliji dio godine.
Teranino Rossi proizveden od vrhunskog istarskog terana, obogaćen maceracijom šumskog voća i biranim začinima, daje mu voćnost i sočnost popraćenu s gustom i lijepom teksturom.
Za citrusni profil dodajemo sok od limete, za kompleksnu i finu strukturu bezalkoholno vino od mošta s jabučnim kiselinama i dodatkom aromatičnog bilja, a ugodnu blagu gorčinu i svježinu zaokružuje lemon tonic“, ističe autor Bitterina koji će sigurno postati ljetni hit u Bajkinima na terasi Destilerije Rossi s koje puca prekrasan pogled na istarske pejzaže.
Preporuka za hedonistički proljetni izlet.
Ako ne možete dočekati putovanje u Bajkine u blizini Vižinade, Filip Sarilar otkrio je sastojke laganog, zavodljivog i aromatičnog Bitterina pa u okusima Istre možete uživati kad god poželite.
Recept za Bitterino
"Zahvaljujemo našim gostima na divnom susretu u našoj Udruzi na obostrano zadovoljstvo", poručili su iz rovinjske Udruge umirovljenika.
18:22Prije 12 h08.05.2025
U igri su mnoga imena, no konačan izbor ostaje tajna zatvorena iza stoljetnih zidova Vatikana.
08:44Prije 22 h08.05.2025
Današnji se dan obilježava u čast Jean-Henrya Dunanta, osnivača Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca koji je rođen na današnji datum 1828. godine u Ženevi.
07:47Prije 23 h08.05.2025
U Visokim travama Žmirić otvara teme kao što su posljedice rata, slojevitost identiteta, krhkost prijateljstva, društvene podjele i potragu.
14:41Prije 1 d07.05.2025