Znamo daje Sunce u fazi prilaska maksimumu jedanaestogodišnjeg ciklusa aktivnosti. Tijekom ove godine imali smo u par navrata iznimno jake eksplozije na Suncu.
Posljedično, one su u srazu s Zemljinim elektromagnetskim poljem uzrokovale pojave aurore borealis, u par navrata vidljive i i naših krajeva.
Prema podacima prikupljenim putem optičkih i radio teleskopima na istočnom Sunčevom obzorju formira se velika grupa pjega. Još nekoliko njih se nalazi s nama nevidljive strane Sunčeva diska i uskoro će se ukazati nama na Zemlji.
Već sada su upozorenja od nadolazećih svemirskih oluja počela pristizati. Kroz naredna dva tjedna vidjet ćemo, ili nećemo, slijedi li nam Božić i/ili Nova godina u društvu zimskih radosti, sve oplemenjeno aurorom borealis na zvjezdanom nebu.
Pratite nas, u slučaju velike aktivnosti Sunca i izgledne aurore bila bi prava šteta propustiti ju.