Nove kazne za prometne prekršaje: dronovi i policija u borbi protiv nesavjesnih vozača
21:59Prije 28 min27.10.2025
Događanje je bilo istinski košarkaški praznik, ispunjen sportom, druženjem, zabavom i dobrom atmosferom.
Košarkaški klub Rovinj – Rovigno i ove je godine, već tradicionalno, na najbolji mogući način zaključio sezonu – velikom klupskom feštom koja je okupila oko 250 članova kluba, djece i roditelja.
Događanje je bilo istinski košarkaški praznik, ispunjen sportom, druženjem, zabavom i dobrom atmosferom.
Program je započeo u večernjim satima, točnije u 18:00 sati, a potrajao je sve do kasno u noć. Tijekom večeri odigrane su utakmice svih uzrasnih kategorija protiv roditelja, što je izazvalo mnogo smijeha, veselja i navijanja s tribina.
Dodatno veselje donijeli su i gosti iz ŽKK Mladost Ivanovec, koji su svojim dolaskom obogatili program te s rovinjskim ekipama odigrali dvije prijateljske utakmice.
Uz zanimljiv natjecateljski dio, svi prisutni uživali su u roštilju, piću i dobroj glazbi, a kako to i priliči pravoj fešti – puni želuci i odlično raspoloženje obilježili su cijelu večer. Bila je to savršena prilika da se svi članovi kluba – od najmlađih do najstarijih, zajedno s roditeljima i navijačima – prisjete uspješne sezone iza sebe i nazdrave novim izazovima.
Rezultati i uspjesi po kategorijama
Sezona 2024./2025. bila je jedna od najuspješnijih u povijesti kluba. KK Rovinj – Rovigno ostvario je zavidne rezultate u gotovo svim kategorijama, potvrđujući kontinuitet u radu i razvoj svih generacija:
Seniori: 5. mjesto u A2 ligi Zapad
Kadeti U17: 6. mjesto u Istarskoj ligi, 4. mjesto u 4. zagrebačkoj ligi
Pretkadeti U15: 4. mjesto u Istarskoj ligi
Dječaci U13: 6. mjesto u Istarskoj ligi
Dječaci U12: 4. mjesto u 2. zagrebačkoj ligi, 20. mjesto na Otvorenom prvenstvu Hrvatske
Mini basket U11 dječaci: 1. mjesto u Istarskoj ligi, 2. mjesto u Regionalnoj ligi, 8. mjesto na Državnom prvenstvu
Kadetkinje U17: 2. mjesto u Regionalnoj ligi
Pretkadetkinje U15: 1. mjesto u Istarskoj ligi, 2. mjesto u Regionalnoj ligi, 4. mjesto u međunarodnoj LWB ligi
Djevojčice U13: 1. mjesto u Istarskoj ligi, 2. mjesto u Regionalnoj ligi
Djevojčice U12: 2. mjesto u 1. zagrebačkoj ligi, 2. mjesto na Otvorenom prvenstvu Hrvatske
Mini basket U11 djevojčice: 1. mjesto u Istarskoj ligi, 2. mjesto u Regionalnoj ligi, 3. mjesto na Državnom prvenstvu
Mix U9: 3. mjesto u Istarskoj ligi, 4. mjesto u Regionalnoj ligi
Ovi impresivni rezultati potvrđuju kvalitetan i predan rad trenerskog kadra, igrača, roditelja i cijelog klupskog okruženja.
Na valu ovakvog zajedništva i uspjeha, KK Rovinj – Rovigno optimistično gleda prema sljedećoj sezoni, uz poruku: “Radom i zajedništvom idemo korak po korak dalje i dalje!”.
Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić objavio je popis igrača za završnicu europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., a među pretpozvanima se našao i bivši igrač Istre 1961, danas član zagrebačkog Dinama – Moris Valinčić.
15:57Prije 6 h27.10.2025
Na prijemu su sudjelovali predstavnici KBK Planet Sport Pula, KBK Buje, KBK Budokai Labin i KBK Zeus Vižinada, predvođeni svojim trenerima i predsjednikom Kickboxing saveza Istarske županije Draganom Ljubojom.
14:17Prije 8 h27.10.2025
Na Prvenstvu je nastupilo 578 natjecatelja iz 75 klubova Hrvatske. Osvajač srebrne medalje je Jakov Bušljeta (U9 ml.učenici - 29 kg), dok se Tina Lacmanović (U11 učenice - 43 kg) plasirala na 5. mjesto.
10:29Prije 11 h27.10.2025
U susretu 4. kola SuperSport odbojkaške Superlige odbojkaši Rovinja ugostili su moćnu Mursu iz Osijeka, aktualnog osvajača dvostruke krune, koja je na parketu dvorane Gimnasium potvrdila ulogu favorita i slavila s uvjerljivih 3:0 u setovima (25:19, 25:20, 25:19).
19:58Prije 1 d26.10.2025
Odbojkaši Rovinja nisu najbolje započeli novu sezonu Superlige, no već danas imaju priliku za popravak dojma. Nakon poraza od Dinama, Zeleni će u dvorani Gimnasium ugostiti aktualnog prvaka Hrvatske – Mursu Osijek.
13:34Prije 1 d26.10.2025
Futsal Istra Pula ostvarila je veliku pobjedu u Vrgorcu! U dramatičnom preokretu i pravom futsalskom trileru, momčad Tomislava Horvata slavila je s 5:3 protiv uvijek neugodnog domaćina te pokazala da ove sezone ima i igru i karakter za velike domete.
11:55Prije 1 d26.10.2025
Spektakularan pogodak Antonija Maurića iz slobodnog udarca obilježio je pobjedu Istre 1961 nad Lokomotivom u 11. kolu SuperSport HNL-a. Mlada nada pulskog kluba sjajno je pogodila rašlje s 25 metara i kreirala gol koji mnogi već nazivaju – pogotkom sezone.
10:03Prije 1 d26.10.2025