Noa Janko treći u Virovitici, Istra Racing Team Pazin šesti među klubovima
Mladi kartingaši Istra Racing Teama Pazin, Eva i Noa Janko, uspješno su nastupili na 32. Nagradi Virovitice, četvrtoj etapi Prvenstva Hrvatske, gdje su u svojim klasama osvojili peto, odnosno treće mjesto.
Nakon duže sezonske pauze, 14. rujna 2025. vožena je 4. etapa Prvenstva Hrvatske u kartingu pod nazivom 32. Nagrada Virovitice 2025. Na stazi se natjecao i Istra Racing Team Pazin, kojeg su predstavljali mladi kartingaši Eva i Noa Janko.
Utrke su vožene po suhom vremenu, budući da se najavljena kiša ispadala noć ranije, što je omogućilo dinamične i atraktivne vožnje.
Eva i Noa Janko, mladi rovinjski kartingaši i jedni od najperspektivnijih vozača svoje generacije, i ove su sezone potvrdili da se pred njihovim talentom i predanošću otvaraju velika sportska vrata — kako na hrvatskim stazama, tako i na međunarodnoj sceni.
Na stazi Rauš u Novom Marofu proteklog je vikenda vožena treća utrka Prvenstva Hrvatske i peta utrka Centralnoeuropske zone (CEZ) u kartingu, a među brojnim natjecateljima uspješno su nastupili i naši vozači Noa i Eva Janko.
14:29Prije 178 d23.06.2025
Eva Janko u kvalifikacijama je izborila četvrtu startnu poziciju, no nakon nekoliko naguravanja i vraćanja pozicija u obje bodovne utrke zauzela je peto mjesto, što je ujedno i njezin ukupni plasman u klasi 2 – Rotax Micro Max.
Noa Janko je kvalifikacije odvezao vrlo dobro, osvojivši treću startnu poziciju. Iako je u prvoj utrci bio izguravan sa staze te pao na peto mjesto, uspio se probiti na četvrtu poziciju. U drugoj utrci odmah je na startu zauzeo treće mjesto koje je zadržao do kraja. Zahvaljujući stabilnim vožnjama, Noa je na kraju dana završio kao trećeplasirani u klasi 4 – Rotax Max Junior.
Uzbudljiv početak karting sezone obilježio je protekli vikend u Drnju, gdje su na prvoj utrci Prvenstva Hrvatske nastupili i talentirani vozači „JANKO family racing teama“. Brat i sestra, Noa i Eva Janko, vozeći za Istra racing team Pazin, ostvarili su zapažene rezultate u konkurenciji iskusnih voza
11:55Prije 220 d13.05.2025
Zbrojem ostvarenih rezultata, Istra Racing Team Pazin zauzeo je 6. mjesto u poretku klubova.
Sljedeći izazov za mlade kartingaše očekuje za tri tjedna, kada će se voziti završna etapa Prvenstva Hrvatske u kartingu.
Na sjednici Skupštine Udruženja obrtnika Rovinj, održanoj 17. prosinca 2025. godine, jednoglasno su usvojeni Program rada i Financijski plan za 2026. godinu, čime su postavljeni temelji za daljnji razvoj i jačanje obrtništva na području Rovinja i okolnih općina.
Osvrćući se na proteklu godinu, Peršurić je istaknuo kako je iza IDS-a izazovno razdoblje koje je još jednom potvrdilo povjerenje građana u politike i predstavnike IDS-a.
Natjecanja su započela u ranim jutarnjim satima. Prvi su, s početkom u 9 sati, nastupili natjecatelji kategorije B1, osobe bez ostatka vida, nakon čega su se okušali natjecatelji kategorije B2, osobe s ostatkom vida.
"Nakon posljednje ovogodišnje sjednice Gradskog vijeća Rovinja i izglasavanja proračuna za 2026. godinu, mi kolegice i kolege iz koalicije SDP-Možemo! - SU zadovoljni smo ishodom ove sjednice."
Podsjetimo i kako je upravo u koncertnoj dvorani Adris 2012. godine snimljen album Nola Piano, koji donosi Noline pjesme izvedene samo uz klavirsku pratnju.
Nogometaši Istre 1961 pod vodstvom trenera Oriola Riere odradili su iznimno uspješan jesenski dio sezone te se nalaze nadomak najboljeg rezultata u povijesti kluba u najvišem rangu hrvatskog nogometa.
Zahvaljujući iznimnoj podršci Sportske zajednice grada Rovinja-Rovigno, Grada Rovinja-Rovigno i Turističke zajednice grada Rovinja-Rovigno, ove godine Društvo sportske rekreacije Kvarner ponovno dovodi ovu jedinstvenu humanitarnu utrku u Rovinj!
Pred nogometašima Istre 1961 je posljednji prvenstveni ispit u ovoj godini – gostovanje kod Varaždina, izravnog konkurenta u borbi za vrh ljestvice. Zeleno-žuti u petak od 16 sati traže bodove kojima bi zaključili uspješnu polusezonu i pokušali prekinuti negativnu tradiciju na ovom gostovanju.
Prekinuta utakmica između Istre 1961 i Rijeke dobit će svoj nastavak početkom nove godine, a Zeleno-žute pritom očekuje iznimno zahtjevan raspored na samom startu proljetnog dijela sezone.