Oriol uoči Vukovara: Neće biti lako, ali spremni smo napraviti korak naprijed
Zeleno-žuti se vraćaju pred svoje navijače s velikim samopouzdanjem nakon slavlja protiv Lokomotive u Zagrebu, a sada ih čeka novi izazov — ambiciozni Vukovar 1991.
Unatoč mladosti svoje momčadi, s prosjekom od tek 23 godine, trener Oriol Riera istaknuo je zadovoljstvo izvedbom te naglasio kako igrači pokazuju zrelost, intenzitet i rad zbog kojeg, kaže, „moraju biti ponosni na sve što rade“.
Nogometaši Istre 1961 u subotu na Aldo Drosini dočekuju Slaven Belupo u sklopu 15. kola SuperSport HNL-a, a dvoboj su najavili trener Oriol Riera i branič Ville Koski, poručivši da očekuju tešku, borbenu i zahtjevnu utakmicu protiv jedne od najintenzivnijih momčadi lige.
10:37Prije 8 d28.11.2025
„Dobar je osjećaj vratiti se na Drosinu i igrati protiv dobre ekipe Vukovara 1991. U zadnjih pet utakmica uzeli su sedam bodova, mi deset. Napredovali su, a utakmice protiv takvih ekipa uvijek su teške. Jako sam zadovoljan radom igrača i intenzitetom koji daju na treninzima.
Očekujem da ne odustanu, da pritišću, igraju s loptom i donose dobre odluke. Neće biti lako, ali spremni smo napraviti korak naprijed. Vukovar 1991 je sigurno ekipa s puno snage, vole igrati prema naprijed, vole biti agresivni kad osvoje loptu…
Trener Istre 1961 Oriol Riera nakon remija s Vukovarom (1:1) poručio je kako je osvojeni bod pozitivan protiv momčadi koja je svladala i Dinamo i Rijeku, ali naglasio da njegova ekipa mora napraviti iskorak u igri i napretku te izbjegavati velike oscilacije između poluvremena.
Nogometaši Istre 1961 u subotu od 18:45 sati na Aldo Drosini dočekuju Vukovar 1991 u sklopu 12. kola SuperSport HNL-a, a pravdu će dijeliti Zdenko Lovrić uz VAR podršku Ivana Bebeka.
16:30Prije 37 d30.10.2025
Imaju dobre individualce u sredini i naprijed. Očekujem od svoje ekipe da ne odustanu i da pritišću, da igraju s loptom, donose dobre odluke i da naprave korak naprijed. Svakako mislim da neće biti lako protiv njih“ rekao je trener Riera.
Istaknuo je kako neće moći računati na Kadušića, dok su svi ostali igrači na raspolaganju.
Sa zanimanjem se utakmici raduje i Mohamed Nasraoui. „Prošlog vikenda odigrali smo utakmicu s Lokomotivom, bila je to odlična pobjeda, bili smo odlučni da se kući vratimo s bodovima. U svlačionici je odlična atmosfera kao i uvijek, posebno nakon pobjede.
Jedva čekamo sutrašnju utakmicu, cijeli tjedan smo se jako dobro pripremali i spremni smo. Isto tako, odličan je osjećaj igrati kod kuće pred našim navijačima jer je to uvijek dodatan vjetar u leđa“ poručio je.
Utakmica na stadionu Aldo Drosina igra se u subotu s početkom u 18:45 sati, a pravdu će dijeliti Zdenko Lovrić.
Strah od svemirskog vremena, potaknut JetBlue-ovim incidentom, podsjetio nas je kako ni najmanje nismo imuni na ono što se događa u svemiru te kako se svemirsko vrijeme itekako tiče svih nas.
Udruga poziva sve zainteresirane da podrže ovaj plemeniti cilj jer koncert u Circolu nosi jasnu poruku – glazbom i zajedničkim djelovanjem možemo osnažiti i unaprijediti kvalitetu života osoba s invaliditetom, ali i cijele zajednice.
Pjesmu je snimila u Ruandi, za vrijeme kišne sezone, okružena zelenilom, planinama i zvukovima tropske kiše. Spontani plesni momenti koje je doživjela u lokalnim klubovima dodatno su je potaknuli da završi pjesmu i pretoči tu energiju u svoju glazbu.
Božićni sajam održati će se u ponedjeljak, 8. prosinca 2025., u Velikoj dvorani Zajednice Talijana u 18:00 sati. Sajam će biti otvoren do 10. prosinca, u prijepodnevnim satima od 10:00 do 12:00 a u poslijepodnevnim od 17:00 do 19:00 sati.
Uoči nedjeljnog gostovanja Istre 1961 kod Osijeka, trener Oriol Riera i veznjak Logi Robertsson najavili su zahtjevan dvoboj na Opus Areni, ističući napredak domaće momčadi i spremnost zeleno-žutih na veliku borbu.
Dinamo je postigao konačan dogovor s poljskom Cracoviom o otkupu Maura Perkovića, bivšeg igrača Istre 1961, koji će nakon sjajne posudbe i službeno ostati u Ekstraklasi, doznaje Germanijak.
U pulskom Domu sportova Mate Parlov danas kreće 36. izdanje legendarnog turnira Moja ulica, moja ekipa, najvećeg istarskog malonogometnog natjecanja koje do 26. prosinca okuplja rekreativce, veterane, žene i najmlađe haklere, uz bogat program i prepoznatljivu sportsku atmosferu.