Tijekom proteklog vikenda, od 14. do 16. studenog, na području Policijske uprave istarske evidentirane su tri prometne nesreće – jedna s ozlijeđenim osobama i dvije s materijalnom štetom. U nesrećama je jedna osoba lakše ozlijeđena, dok je policija istovremeno zabilježila čak 258 različitih prekršaja u prometu.
Najviše se i dalje izdvajaju slučajevi nepropisne brzine, njih čak 105, čime ovaj prekršaj ostaje najčešći uzrok nesreća. Slijede nekorištenje sigurnosnog pojasa (26 prekršaja), vožnja pod utjecajem alkohola (11), korištenje mobitela tijekom vožnje (16), kao i sedam slučajeva upravljanja neregistriranim ili tehnički neispravnim vozilom.
Preostalih 93 prekršaja odnosi se na druga kršenja prometnih propisa.
Najozbiljniji slučaj zabilježen je u noći na 16. studenog kod Poreča. Policijski službenici su oko 00:30 sati na državnoj cesti D75 zaustavili teretno vozilo pulskih registracija kojim je upravljao 59-godišnji vozač. Alkotestiranjem je utvrđeno da je upravljao pod utjecajem alkohola od čak 1,98 promila, zbog čega je odmah uhićen te priveden nadležnom sudu.
Sud mu je izrekao novčanu kaznu u iznosu od 1.320 eura te zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od tri mjeseca.
Policija i ovoga puta apelira na sve sudionike u prometu da poštuju pravila, kako bi se smanjio broj nesreća i povećala sigurnost na istarskim cestama.