Vlada danas odlučuje: od utorka stižu nove cijene goriva
Litra benzina trebala bi poskupjeti za pet centi i dosegnuti cijenu od 1,69 eura. S druge strane, dizel bi mogao pojeftiniti za šest centi, pa bi njegova nova cijena iznosila 1,72 eura po litri.
Vozači u Hrvatskoj danas bi iz Banskih dvora trebali doznati kakve će cijene goriva plaćati u iduća dva tjedna. Vlada bi, naime, trebala održati telefonsku sjednicu na kojoj će odrediti najviše maloprodajne cijene naftnih derivata.
Prema neslužbenim informacijama do kojih je došao RTL, u slučaju da Vlada ne uvede novo ograničenje cijena, od utorka se na benzinskim postajama očekuju promjene.
Vozače od utorka očekuje novo poskupljenje goriva. Vlada je na telefonskoj sjednici donijela uredbu o novim najvišim maloprodajnim cijenama, prema kojoj će benzin poskupjeti za osam, a dizel za čak 16 centi po litri.
Uoči nove Vladine odluke o cijenama goriva, vozače od utorka očekuje novo poskupljenje na benzinskim postajama. Prema informacijama Dnevnika Nove TV, poskupjet će sve vrste goriva, a najveći rast cijene očekuje plavi dizel.
09:36Prije 20 d13.07.2026
Litra benzina trebala bi poskupjeti za pet centi i dosegnuti cijenu od 1,69 eura. S druge strane, dizel bi mogao pojeftiniti za šest centi, pa bi njegova nova cijena iznosila 1,72 eura po litri.
Pad cijene očekuje se i kod plavog dizela, koji bi trebao biti jeftiniji za sedam centi te bi nova cijena mogla iznositi 1,22 eura po litri.
Možda vam nikada nije palo na pamet, ali većina supermarketa nema vidljivo postavljene satove. Stručnjaci za marketing i ponašanje potrošača tvrde da iza toga stoji jednostavna psihologija – što manje razmišljamo o vremenu, to ćemo dulje ostati u trgovini.
Hrvatska je uvjerljivo najsezonalnija turistička destinacija u Europskoj uniji. Više od polovice svih turističkih noćenja tijekom 2025. ostvareno je u srpnju i kolovozu, pokazuje najnovija analiza Eurostata.
U Istarskoj županiji radi više od 51 tisuće žena, a njihova stopa registrirane nezaposlenosti iznosi svega 1,2 posto. Novi podaci Državnog zavoda za statistiku potvrđuju da je Istra među rijetkim županijama u kojima je broj zaposlenih žena u odnosu na lani porastao.
Muškarac (34) pod utjecajem 1,39 promila alkohola izazvao je incident u trgovini u centru Poreča, vrijeđao djelatnice, a potom napao policajca koji je pokušao uspostaviti red. U sukobu su lakše ozlijeđena dva policajca i napadač.
Cijene osnovnih prehrambenih i higijenskih proizvoda i dalje znatno variraju među hrvatskim županijama. Prema najnovijem istraživanju portala Koliko.hr i Hrvatske udruge za zaštitu potrošača, razlika između najskuplje i najjeftinije osnovne potrošačke košarice za četveročlanu obitelj u lipnju dosegn