Više od dvije godine nakon što je izdana građevinska dozvola i usprkos osporavanju gradnje od strane Grada Rovinja, na ulazu u Rovinj započeli su radovi na izgradnji benzinske postaje.
Podsjetimo, Ministarstvo graditeljstva RH izdalo je građevinsku dozvolu i time praktički investitoru, suprotno planovima lokalne samouprave, dalo odriješene ruke za početak radova.
Priča o gradnji nove benzinske postaje aktualizirala se kada je Grad Rovinj sasvim slučajno i to pregledom spisa vezanih za postupke izdavanja lokacijskih dozvola došao do saznanja da se na području Turnine i to bez ikakve obavijesti, a kamoli traženja suglasnosti lokalne samouprave, planira graditi benzinska postaja.
Dodatnu težinu tom planu, ili sol na ranu dalo je i Ministarstvo graditeljstva koje je na sebe preuzelo mogućnost izdavanja lokacijske dozvole što je, očito sada i iskorišteno da se investitoru) ide na ruku bez suglasnosti Grada i to suprotno prostornom planu.
Shvativši da mu se radi iza leđa, Grad je reagirao i zatražio zaštitu parcele koje je prostornim planom definirana kao poljoprivredno zemljište najviše kategorije i s najkvalitetnijim tlom.
Uz to, Grad je zatražio i da mu se prizna svojstvo stranke u postupku kod izdavanja lokacijske dozvole, ali očito ništa od toga nije prihvaćeno.