
Ester Diklić pobjednica ex temporea 'Tvoj platno, tvoja priča'
Pobjednica Diklić osvojila je organizaciju samostalne izložbe u galeriji hotela Lovac tijekom 2026. godine.
22:00Prije 1 h30.06.2025
Kako su izvijestili iz ureda Turističke zajednice Istarske županije, popularni američki turistički magazin Travel+Leisure objavio je popis 17 najboljih malih gradova u Europi, među kojima se našao i Rovinj.
Članak koji potpisuje novinarka Anne Olivia Bauso ističe da šarmantne europske gradiće krase nevjerojatni krajolici, ukusna hrana i još mnogo toga. Dodaje i to da za svaki Pariz, Rim i London postoji stotinu malih europskih gradova koji osvajaju duh njihove nacije; od majušnog islandskog predgrađa okruženog nevjerojatnim krajolicima do drevnog primorskog naselja na Crnom moru, i savjetuje čitateljima da 17 mjesta u Europi dodaju na svoju listu željenih putovanja.
Rovinj opisuje kao gradić čija su pročelja oslikana svijetlim bojama i ulice iskrivljene, s baroknom crkvom na brežuljku. Sve to natisnulo se na malom poluotoku koji čini drevnu ribarsku luku Rovinja - perjanicu istarskog dijela hrvatske obale.
U tekstu se spominju i upravo ulovljene srdele iz Jadranskog mora, poznati lokalni tartufi, vino iz autohtonog istarskog grožđa kao i to da vrijedi posjetiti i obiteljsko imanje, Stanciju Collis te kušati ukusnu malvaziju, maslinovo ulje i kozji sir. Opis završava prijedlogom za posjet Nacionalnom parku koji se prostire po otočju Brijuni i predstavlja izvrsnu ideju za jednodnevni izlet brodićem iz obližnje Fažane.
Sajam Istrian Lifestyle nastavlja se svakog četvrtka do 11. rujna, što znači da će rabačka riva ponovno zamirisati već 3. srpnja.
19:00Prije 4 h30.06.2025
Kako bi se zahvalili svima koji su godinama bili dio ove priče, Rovinj FM organizira veliku rođendansku proslavu koja će se održati u petak, 8. kolovoza 2025. godine, s početkom u 21 sat, na prostoru Stare željezničke postaje u Rovinju.
12:43Prije 11 h30.06.2025
Gradonačelnik Svemira i Greenpeace prozvali Inu zbog glomaznog otpada u Jadranu!
12:39Prije 11 h30.06.2025
Njegov dolazak u Pulu jedinstvena je prilika da se iz prve ruke doživi duh aktivizma i hrabrosti koji već desetljećima obilježavaju djelovanje Greenpeacea.
10:08Prije 13 h30.06.2025
House & Garden je renomirani britanski mjesečni magazin koji se bavi temama uređenja interijera, vrtlarstva, arhitekture, dizajna i luksuznog načina života.
21:45Prije 1 d29.06.2025
Općina Medulin ovim putem iskazuje zahvalnost svima koji su sudjelovali i u prethodnim akcijama provedenim u Medulinu te jednako tako i svima koji će se odazvati i nesebičnom gestom pomoći spasiti ljudske živote i u ovoj, jubilarnoj, 10. akciji organiziranoj na području općine.
13:34Prije 1 d29.06.2025
"Odmah mi na pamet pada Dina Levačić i njena borba na ulasku u splitsku luku, gdje vidiš cilj, čuješ praktički ljude koji te čekaju, ali priroda kaže - ne"
11:38Prije 1 d29.06.2025
Greenpeaceov legendarni brod Arctic Sunrise uplovit će u Pulu u sklopu kampanje protiv fosilnog plina.
08:37Prije 1 d29.06.2025
Ostavite komentar