VINSKI ZNALCI U ISTRI Uskoro će o istarskim vinima pisati jedan od najprestižnijih svjetskih magazina

IstraIN

4 Veljača 2022 I 16:22

VINSKI ZNALCI U ISTRI Uskoro će o istarskim vinima pisati jedan od najprestižnijih svjetskih magazina

O istarskim vinima uskoro će na svojim stranicama pisati jedan od najprestižnijih svjetskih vinskih magazina.

Naime, Ronald de Groot, direktor i glavni urednik Perswijna i Paul Balke, novinar ovog najpopularnijeg nizozemskog i belgijskog vinskog časopisa stigli su u najavljeni posjet Istri. 

Za ove u svijetu cijenjene poznavatelje i promotore vina u četvrtak i petak održana je vinska radionica, koju organizira Vinistra u suradnji s Turističkom zajednicom Istarske županije

U brojkama: predstavljena su 23 istarska vinara sa 69 vina, a svaki od njih ili sam ili uz pomoć istarskih sommeliera, među kojima je i Siniša Škaberna, prezentirao je tri etikete tijekom dva dana ekskluzivne degustacije u najljepšem istarskom kaštelu Morosini-Grimani u Svetvinčentu, u kojem je Vinistra prošle godine otvorila prodajni prostor.

„Turistička zajednica Istre pokretač je izuzetno velikog broja razvojnih turističkih projekata, još od 1995., kada je formirana prva vinska cesta Bujštine. Taj u početku mali razvojni projekt tijekom vremena prerastao je u puno veći, obimniji i sadržajno bogatiji. Danas, nakon godina i godina educiranja, usavršavanja, mjerenja s ponajboljim europskim iskustvima, velikim angažmanom naših vinara, slobodno možemo reći da se u Istri razvio vinski turizam kao jedan od vrlo bitnih segmenata turizma Istre.

To najbolje potvrđuju brojke - 320 tisuća individualnih posjetitelja vinskim podrumima Istre. U tom procesu su vinski stručnjaci, novinari, opinionlideri, influenceri i mnogi drugi uvelike doprinijeli podizanju reputacije Istre kao atraktivne vinske destinacije. Stoga je i ovaj projekt za bogato tržište Beneluxa hvalevrijedan“, ističe Denis Ivošević, direktor TZ Istarske  županije.

Ostavite komentar