Koliki postotak školaraca danas ima svoj mobitel, tablet ili neki drugi gadget? Koje sadržaje konzumiraju, kojim mrežnim prostranstvima poklanjaju svoje vrijeme, znaju li što se krije s druge strane zaslona? U Rovinju već skoro dva desetljeća djeluje Udruga tehničke kulture Galileo Galilei između čijih djelatnosti se izdvajaju promocija i razvitak tehničkog stvaralaštva, inventivnog rada, informatike i računalstva, robotike i zaštite okoliša kao i prirodnih i kulturnih vrijednosti.
Prije pet godina udruga je pokrenula interdisciplinarni projekt pod nazivom „Ljetna škola tehnike“. Ista se održava u rovinjskim školama tijekom praznika, a namijenjena je prvenstveno učenicima od petih do osim razreda. Jedan od osnovnih ciljeva škole je djeci približiti skriveni svijet tehnologije koju koristimo na dnevnoj bazi. Mnogobrojne radionice u sklopu kojih djeca uče o aplikacijama te imaju prilike i sami postati „programeri“ samo su jedan dio velike priče o njihovom obrazovanju. Spajanje IT sektora, tehnike, informatike, robotike i medijske pismenosti ono je čemu se teži kada je riječ o njihovoj pripremi za dolazak na tržište rada po završetku formalnog dijela obrazovanja.
O hvalevrijednom projektu koji nosi ovotjednu titulu Dobrog primjera Rovinj Fm-a govori nam predsjednik udruge, prof. Gordan Sinđić.
Na koja se područja odnose znanja i vještine koje djeca stječu, što donosi ovogodišnje izdanje te hoće li planovi za budućnost možda obuhvati i druge dobne skupine poslušajte u utorak u 10 i 18 sati na valovima Rovinj Fm-a.