Zaposlenicima Adris grupe za božićnice i nagrade za ostvarene rezultate isplaćeno 4.2 milijuna eura
Tradicionalni božićni dar u naravi vrijedan 100 eura dobit će i umirovljenici Adrisa!
13:27Prije 7 min16.12.2025
Na pulskoj Tržnici od 21. do 26. kolovoza 2023. godine održava se manifestaciju pod nazivom „Zeleno i Plavo u Puli" u organizaciji Udruge branitelja proizvođača "Panonija". Tom ih je prigodom obišao pulski gradonačelnik Filip Zoričić.
Na sajmu se predstavljaju izlagači s raznim slavonskim delicijama, suhomesnatim proizvodima, tradicionalnim rukotvorinama, nakitom, voćem i povrćem, pekarskim proizvodima, kolačima, fritulama, medom i medenim proizvodima, uljem, antikvitetima, čajevima, kozmetikom te slikama. Proizvodi se mogu kupiti u vremenu od 8,00 do 20,00 sati. Svakoga dana oko 11,30 na Trg 1.svibnja posjetitelji će moći će uživati u slavonskom čobancu pripremljenom po starinskim receptima.
Udruga branitelja proizvođača "Panonija" okuplja branitelje i članove njihovih obitelji koji imaju registrirane OPG-ove, obrte, društva ograničene odgovornosti, udruge, zadruge, kućne radinosti, a prije osam godina udružili su se radi promidžbe i prezentacije autohtonih slavonskih i drugih autohtonih proizvoda i zajedničkog nastupa na tržištu.
Riječ je o proizvođačima poznatih slavonskih delicija, prije svega suhomesnatih proizvoda, kolača, meda, vina, voćnih rakija, tradicijskih rukotvorina i drugih proizvoda karakterističnih za Slavoniju i Baranju. Naglasak je na ljudima koji su u Domovinskom ratu dali veliki doprinos, a nakon rata su zasukali rukave i dalje pridonose društvenoj zajednici u ovima teškim i kriznim vremenima te istovremeno promiču i vrednote iz Domovinskog rata.
Udruga Panonija pokrenula je vrlo uspješne i iznimno posjećene projekte Dani Slavonije i Sajam slavonskih proizvoda, Domaće je Domaće, te Zeleno i Plavo po kojima je postala prepoznatljiva. U Istru redovito dolaze na Ucvirken fest i Dane maslinovog ulja.
Kako bi se što bolje nosila s pritiskom stalne opasnosti i boli zbog patnje svoje zemlje, Ukrajinka Tanya je počela izrađivati nakit, a nakon posjeta Rovinju inspiraciju je pronašla u bojama jedara rovinjskih batana i drugih hrvatskih tradicijskih barki!
10:56Prije 2 h16.12.2025
Koncert započinje u 19 sati, a riječ je o nastupu u sklopu koncertnog programa koji Adris grupa organizira u svojoj koncertnoj dvorani.
22:00Prije 15 h15.12.2025
Organizatori svim mještanima i posjetiteljima upućuju toplu, šarenu i mirisnu pozivnicu da se pridruže adventskim događanjima u Balama – najmlađi u subotu u 11 sati, a odrasli u nedjelju u 16 sati na Trgu La Musa.
21:35Prije 16 h15.12.2025
U radnji DEKODA svaki sat dobiva jednaku pažnju – bilo da je riječ o obiteljskom nasljeđu, kolekcionarskom primjerku ili satu koji vlasniku znači nešto osobno.
20:28Prije 17 h15.12.2025
U utorak, 16. prosinca u 19 sati, na rasporedu je kazališna predstava za odraslu publiku – prigodna (pred)blagdanska komedija na istrovenetskom dijalektu Veglione in casa Polesanich, u izvedbi pulskih glumaca Petre Blašković i Luke Juričića.
19:15Prije 18 h15.12.2025
Najavljeni koncert Marka Perkovića Thompsona u Poreču izazvao je brojne reakcije, no anketa portala IstraIN pokazuje da većina čitatelja nema ništa protiv njegova održavanja, a znatan dio njih koncert planira i posjetiti.
17:11Prije 20 h15.12.2025
Božić u Tinjanu počinje u utorak, 16. prosinca 2025. i bit će posvećen školarcima i zajedničkom blagdanskom druženju. Program počinje u 17 sati u školskoj dvorani Tinjan svečanom školskom božićnom priredbom.
14:33Prije 23 h15.12.2025
Cjelokupan prihod od prodaje ulaznica namijenjen je nabavi namirnica za pripremu obroka korisnicima prenoćišta za beskućnike Rachem u Valturskoj ulici u Puli, kojim upravlja Udruga Institut Pula.
06:45Prije 1 d15.12.2025
Ostavite komentar