Blagdanske radosti u rovinjskom kinu Gandusio! Očekuju vas filmovi i predstave za djecu i odrasle
21:15Prije 8 h26.12.2024
Dana 15. veljače, u uredima tvrtke Anilox, održana je završna konferencija projekta „Direct Laser Engraving“ na kojoj su prezentirani ostvareni rezultati.
Anilox je vodeća tvrtka u regiji u području grafičke pripreme, proizvodnje i graviranja valjaka za tisak fleksibilne ambalaže i tisak u industriji dekora. Zaštita okoliša je jedan od prioriteta tvrtke, a provodi se primjenom načela održivog razvoja i čistije proizvodnje.
Na konferenciji prigodnim riječima i prezentacijom rezultata obratili su se Zdenko Močibob, predsjednik uprave Anilox-a i voditelj projekta, Daniel Pucić, voditelj projekta u Aniloxu i koordinator projekta te Sanjin Hrvatin, izvršni direktor u Aniloxu.
Cilj projekta, koji je uspješno ostvaren, predstavlja daljnje ozelenjavanje proizvodnog procesa poduzeća Anilox kroz nabavu i implementaciju nove, energetski učinkovite i tehnološki napredne opreme za proizvodnju, a koju čini sustav za izravno lasersko graviranje valjaka za duboki tisak, te oprema za kontrolu, testiranje i razvoj gravure, preša za probni tisak valjaka, prijenosni spektrometar i denzitometar te softver za kreiranje 3D graviranih ćelija.
Nabavljeni su sljedeći uređaji: Hell, Cellaxy C500 V5, Heaford, Proof Press HA 3500x1800 i X-Rite Pantone Exact 2 Plus.
Nabava navedene opreme rezultirala je uvođenjem inovativnog proizvodnog procesa kojim se omogućava proizvodnja valjaka za duboki tisak najviše razine kvalitete. Upotreba alata/valjaka proizvedenih ovom tehnologijom, kod Aniloxovih klijenata, omogućit će i njima značajnu financijsku uštedu, kroz mogućnost boljeg tiska na recikliranim materijalima kao i u smanjenoj količini boje potrebne za cjelokupni proces tiskanja čime će cijeli projekt, osim za samo poduzeće, imati i značajne benefite za partnere kao i okoliš.
Projektne aktivnosti obuhvaćali su nabavu i implementaciju spomenute opreme, reviziju projekta, aktivnosti javne nabave te promidžbe i vidljivosti. Očekuje se kako će projektne aktivnosti uspješno doprinijeti zadovoljavanju projektnih rezultata očitovanih kroz: povećanje prihoda i dobiti poduzeća, stvaranje 6 novih radnih mjesta u periodu do 2025. godine, godišnje smanjenje emisija CO2 i količine električne energije potrebne za proizvodnju iste jedinice proizvoda (valjaka) te druge uštede vezane uz proizvodni proces.
Projekt je podržan sredstvima Norveškog financijskog mehanizma 2014-2021 (EEA and Norway Grants 2014.-2021.), u okviru Programa Business Development and Innovation Croatia, a provodi se od 22. lipnja 2022. do 29. veljače 2024. godine.
Ukupna vrijednost projekta je 1.465.650 EUR, dok je iznos bespovratnih sredstava 877.510 EUR. Više informacija o projektu i tvrtki dostupno je na web stranici.
"Osigurali smo stopostotno financiranje našeg projekta unatoč velikoj konkurenciji. Sada nas čekaju dvije ključne faze: postupak javne nabave za odabir izvođača radova i sama izgradnja lukobrana. Procjenjujemo da će javna nabava trajati nekoliko mjeseci, a izgradnja približno godinu dana."
11:46Prije 1 d25.12.2024
Ostavite komentar