Sindikat: Tradicionalna blagdanska košarica za 86 eura skuplja nego prošle godine
Najskromnija košarica će iznositi 140.53 eura, nešto manje od dvadeset više nego 2024.
13:17Prije 30 min22.12.2025
Vjerojatno najveće priznanje dosad, dodijeljeno od strane europskog udruženja za lokalnu demokraciju ALDA, stiže u Labin. Zaključak je to dodjele prestižnih europskih priznanja održanog u glavnom gradu Sjeverne Makedonije, Skopju, gdje je Gradu Labinu dodijeljena Europska oznaka izvrsnosti u upravljanju.
Jedno je to od najvažnijih priznanja sa izuzetno zahtjevnim uvjetima za dodjeljivanje postavljenih od strane Vijeća Europe, a činjenica da je svega 20 gradova iz cijele Europe dobilo ovakvo priznanje najbolje govori o njegovoj vrijednosti.
Valja istaknuti kako su, među dvadeset europskih gradova koji su uspješno završili proces procjene te postigli ocjenu visoke razine dobrog upravljanja, svega tri grada iz Hrvatske nagrađena, a to su Čakovec i Šibenik.
U sklopu zahtjevnih parametara pri ocjenjivanju, istaknuto je kako su se pri evaluaciji primjenjivalo dvanaest načela dobrog demokratskog upravljanja.
Na samoj svečanosti dodjele priznanja istaknuti su primjeri europskih gradova koji kroz svoje djelovanje promiču kriterije izvrsnosti, a važnost dobrog i kvalitetnog upravljanja temelj je funkcioniranja demokracije i jedan je od stupova Europske unije.
Posebno je istaknuto kako je Labin sredina koja je u svega nekoliko godina postigla zavidnu razinu upravljanja temeljenu na transparentnosti, otvorenosti i kvalitetnom upravljanju javnim financijama te se promicanjem i daljnjim razvijanjem ovakvih principa upravljanja svrstava u sam vrh Europe.
Razvoj temeljen na kvalitetnoj upravi i jasnoj viziji nema alternative, a Labin je izvrstan primjer upravo ovakvog načina upravljanja i promišljanja.
Obrazloženja oko provođenja ovakvih testiranja europskih gradova pojasnili su čelnici ALDA udruženja, predsjednik Oriano Otočan i generalna tajnica, Antonella Valmorbida, a svečanosti su prisustvovali i brojni visoki uzvanici poput ministra u vladi zemlje domaćina, Sjeverne Makedonije, predstavnik Vijeća Europe pa do predstavnika brojnih europskih udruženja i gradova.
Upravo na temu dobrog upravljanja i budućnosti istog održana je i zanimljiva panel rasprava u kojoj je kao predstavnik hrvatskih gradova sudjelovao gradonačelnik Labina, Valter Glavičić.
„Volio bih reći kako nisam iznenađen ovakvim priznanjem, no kada vas prepoznaju na takvoj razini, onda zaista znate kako sve ono što svakodnevno činite ima smisla. Drago nam je da smo prepoznati i da smo među tri uspješna hrvatska grada koji svoj rad temelje na potpunoj transparentnosti te da isto primijeti i Europa.
Evaluacija od strane građana, službenika gradske uprave i gradskih vijećnika pokazala nam je pravo stanje, one dobre stvari kao i one na kojima moramo poraditi. Zahvaljujem se cijeloj ekipi koja se svakodnevno trudi da Labin napreduje, razvija se i nadograđuje.
Posebno zahvaljujem i kolegama u gradskoj upravi bez kojih ove nagrade zasigurno ne bi bilo i koji su kroz svoj rad dokazali da kada se radi srcem uz veliku predanost gradu i poslu kojeg obavljaš, uspjeh neće izostati.
Ovo nam je ogroman poticaj i vjetar u leđa za dalje, za nove projekte i nastavak izgradnje europskog Labina“, poručio je Valter Glavičić.
Kod postavljanja božićnog drvca preporučuje se da bude udaljeno od kamina, radijatora i drugih izvora topline. Korištenje prskalica i svijeća na drvcu predstavlja velik sigurnosni rizik, zbog čega se savjetuje upotreba isključivo LED lampica.
11:15Prije 2 h22.12.2025
Pravo na prigodne božićne poklon-pakete, sukladno Odluci o socijalnoj skrbi Grada Pazina, ostvaruje 55 osoba i obitelji iz socijalno osjetljivih skupina s prebivalištem na području Grada.
10:48Prije 2 h22.12.2025
Svečani program svojim je pjesmama uveličao zbor KUD-a Matko Brajša Rašan, a prigodnom obilježavanju, u ime Grada Pule, prisustvovao je zamjenik gradonačelnika Vito Paoletić.
10:21Prije 3 h22.12.2025
Tijekom vikenda, na graničnim prijelazima sa Srbijom, Bosnom i Hercegovinom te Crnom Gorom čekalo se i po nekoliko sati.
09:55Prije 3 h22.12.2025
Vatrogasci Javne vatrogasne postrojbe Umag jutros su u 7 sati započeli štrajk zbog, kako navode, višemjesečnog izostanka socijalnog dijaloga s osnivačima i nemogućnosti postizanja dogovora oko potpisivanja Kolektivnog ugovora, pri čemu poručuju da sigurnost građana i hitne intervencije neće biti ugr
08:05Prije 5 h22.12.2025
Uz niže jutarnje temperature i sunčana razdoblja započinje novi tjedan, dok će utorak donijeti više oblaka, mjestimice slabu kišu i jačanje juga.
07:20Prije 6 h22.12.2025
Kako je istaknuo dekan Istarskog veleučilišta Daglas Koraca, projekt obuhvaća obnovu zgrade nekadašnje kirurgije, koju je Veleučilište prije tri godine dobilo na donaciju od Opće bolnice Pula, kao i nabavu iznimno vrijedne i rijetke laboratorijske opreme.
06:15Prije 7 h22.12.2025
Akcija će trajati od 15. siječnja do 28. veljače 2026. godine. U Veterinarskoj ambulanti Rovinj, na adresi Laste 9, informacije i narudžbe dostupne su na broj telefona 052/813-214, dok se u Veterinarskoj ambulanti Žminj, na adresi M. Laginje 2, termini mogu rezervirati putem broja 052/846-002.
18:31Prije 19 h21.12.2025
Ostavite komentar