Počela je nastava u drugom polugodištu u osnovnim i srednjim školama. Dok se prvašići, standardno, prvi put susreću s ocjenama, pred učenicima četvrtih razreda svih osnovnih škola u državi je polaganje nacionalnih ispita.
Učenici će polagati ispit iz matematike, prirode i društva i hrvatskog jezika. Kako teku pripreme za Media servis je rekao ravnatelj Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja Vinko Filipović.
"Ispiti su već tiskani. Za učenike četvrtih razreda ispiti će se pisati od 4. do 8. ožujka, a za učenike osmih razreda od 11. do 27. ožujka. U dane kada će se pisati ispiti pišu se sati trajanja ispita iz onog predmeta iz kojeg se ispit polaže uz eventualno još sat ili dva da bi škola mogla imati nastavni dan tako da im u konačnici ne nedostaje sati po određenim predmetima", rekao je Filipović.
Osmaši će polagati ispit iz hrvatskog jezika, matematike, biologije, fizike, povijesti, kemije, geografije i stranog jezika.
U NCVVO-u pripremaju se i za provedbu državne mature, a uskoro kreću i u evaluaciju eksperimentalnog programa cjelodnevne nastave.
"Mi ćemo već provedbom nacionalnih ispita imati određene pokazatelje u tom pogledu kada su u pitanju škole koje sudjeluju u eksperimentalnom programu. Isto tako, tijekom travnja ići ćemo prema školama, učiteljima, učenicima i roditeljima s određenim upitnicima", najavio je Filipović.
Ostavite komentar