Udruga Prijatelji životinja pokrenula je peticiju za zabranu bučne pirotehnike, koja je već prikupila preko 10 000 potpisa. Javne ankete pokazuju da zabranu podržava 80% građana.
Udruga je uputila dopis MUP-u tražeći zabranu svih bučnih pirotehničkih sredstava iz kategorija F2 i F3, ograničenje prodaje dozvoljene pirotehnike na samo tri dana krajem prosinca i zabranu njezina reklamiranja.
Prijatelji životinja pozivaju sve da na www.prijatelji-zivotinja.hr potpišu peticiju za zabranu bučne pirotehnike i saznaju više informacija o njezinoj štetnosti.
Umjesto kozmetičkih izmjena, Prijatelji životinja od nadležnog ministarstva očekuju konkretne korake koji će rezultirati kvalitetnom zakonskom zaštitom ljudi, životinja i okoliša.
10:54Prije 41 d17.03.2026
Naglašavaju da pirotehnika ozljeđuje djecu, ubija životinje i uznemirava građane, dok policija ne može učinkovito spriječiti njezinu zlouporabu.
Iz MUP-a su najavili razmatranje potpune zabrane, što bi podržala većina građana, a u skladu je s praksama drugih europskih zemalja.
Potpišite i podijelite peticiju na www.prijatelji-zivotinja.hr i pomozite stvoriti sigurnije i mirnije blagdane!
Policija je na području Buzeta spriječila krijumčarenje migranata te uhitila 27-godišnjeg nizozemskog državljanina koji ih je, iz koristoljublja, prevozio prema dogovorenom odredištu.
Novoizabrani predsjednik Tomislav Čendak zahvalio je na ukazanom povjerenju istaknuvši kako za njega ova funkcija predstavlja prije svega odgovornost prema ljudima i kraju iz kojeg dolazi.
Nakon završetka treće faze rekonstrukcije, Cesta Prekomorskih brigada danas je od 12 sati ponovno otvorena za promet, čime je normalizirano odvijanje prometa na ovom važnom gradskom pravcu.
U Pazinskim Novakima izgorjela je štala sa sijenom, a policija sumnja na požar izazvan otvorenim plamenom nepoznatog podrijetla te utvrđuje sve okolnosti događaja.
Učenici Osnovne škole dr. Mate Demarina iz Medulina posjetili su načelnika Ivana Kirca te kroz razgovor o radu Općine posebno iskazali interes za projekte biciklističkih staza, među kojima i onu Premantura–Pula.
Program će se održavati od 10:30 do 17:00 sati, a započinje nastupom Pulskih mažoretkinjakoje svojim energičnim koreografijama i vedrim ritmom unose svečano i razigrano ozračje te otvaraju prvomajsko druženje u Park šumi Šijana.
Kroz zajednički rad želi se unaprijediti kvaliteta boravka u bolnici te dodatno osnažiti povezanost lokalne zajednice s jednom od ključnih zdravstvenih ustanova na području Rovinja.
Bilo je ovo jedno zanimljivo prijepodne za mlade sportašice i sportaše, ali i za policijske službenice koji su rado svojim savjetima doprinijele većoj sigurnosti mladih, a ujedno im i približile policijski poziv.
Grad Rovinj prvi je među hrvatskim malim i srednjim gradovima po broju objavljenih skupova otvorenih podataka, čime je potvrdio visoko mjesto na nacionalnoj ljestvici transparentnosti i digitalne dostupnosti informacija javnog sektora.
Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, u 2025. godini akademski naziv sveučilišnog specijalista steklo je 705 osoba, među kojima prevladavaju žene, dok je na Sveučilištu u Puli taj naziv steklo troje ljudi.
Istarska županija povećala je sredstva za stipendije studentima medicine za 179.300 eura zbog sve većeg interesa, u sklopu šire strategije privlačenja i zadržavanja zdravstvenog kadra.
Jedan od susreta održan je u prostoru Ekomuzeja / Ecomusea Batana, gdje su učenici 6. c razreda Osnovne škole Jurja Dobrile, u pratnji učiteljice Ane Bošnjak, sudjelovali u književnom druženju s dramaturginjom i dječjom spisateljicom Ladom Martinac-Kralj.