U Rovinju dovršen veliki projekt: Ulica Carducci od ponoći će biti ponovno otvorena za promet!
Riječ je o značajnoj infrastrukturnoj investiciji vrijednoj preko 2,3 milijuna eura, čiji je nositelj gradsko komunalno poduzeće Odvodnja Rovinj-Rovigno, a koja je djelomično sufinancirana sredstvima Europske unije.
Nakon višemjesečnih radova, danas će u ponoć biti ponovno otvorena za promet ulica Carducci, čime se prometovanje u toj ulici i ulici Matteo Benussi Cio vraća u prvobitno stanje. Donji dio ulice Domenico Pergolis ostat će zatvoren do nedjelje, kada se očekuje dovršetak i tog preostalog dijela.
Riječ je o značajnoj infrastrukturnoj investiciji vrijednoj preko 2,3 milijuna eura, čiji je nositelj gradsko komunalno poduzeće Odvodnja Rovinj-Rovigno, a koja je djelomično sufinancirana sredstvima Europske unije.
Radovima su obuhvaćene sve ključne komunalne instalacije: izvedena je nova sanitarna i oborinska odvodnja, zamijenjena je vodoopskrbna i plinska mreža, postavljena nova javna rasvjeta, a modernizirani su i elektroenergetski te telekomunikacijski sustavi.
Započinje nadogradnja i rekonstrukcija Osnovne škole Jurja Dobrile u Rovinju-Rovigno.
10:20Prije 152 d02.08.2025
Projekt obuhvaća izgradnju i rekonstrukciju sustava sanitarne odvodnje u naselju Salteria, te ulicama Matka Laginje i Mate Balote, gdje su radovi već prethodno okončani, te u ulici Carducci, u kojoj je obnovljena cjelokupna infrastruktura, odnosno oborinska odvodnja, javna rasvjeta, vodoopskrbna mreža, plinoopskrba, elektroenergetski i telekomunikacijski sustavi.
Radove je izvela rovinjska tvrtka Benčić d.o.o., dok je stručni nadzor provodila tvrtka FLUM-ING d.o.o. iz Rijeke.
Dio ulice Mattea Benussia Cia mijenja smjer te će se prometovanje odvijati u smjeru preko Trga na Lokvi prema Obali Vladimira Nazora.
07:20Prije 291 d17.03.2025
"Završetak ove investicije predstavlja važan korak u modernizaciji gradske infrastrukture te značajno doprinosi boljoj kvaliteti života građana Rovinja-Rovigno i funkcionalnosti urbanog prostora.
Valja napomenuti i kako je smanjen broj parkirališnih mjesta u korist proširenja nogostupa i prostora namijenjenog pješacima radi povećanja njihove sigurnosti i sigurnosti učenika s obzirom na to da se u ulici nalaze tri srednje škole", poručili su iz Grada Rovinja.
Program je dio zelenog programa obrazovanja, a po završetku polaznici stječu potvrdu o stečenim kompetencijama i ishodima učenja. Program se održava isključivo uživo u Školi za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu u Puli, traje ukupno 50 sati, a maksimalni iznos vaučera za obrazovanje iznosi 800 eura.
Blagdanski program u Rovinju nastavlja se i danas uz glazbene nastupe, kreativne radionice i večernju zabavu u Ekomuzeju Batana i Advent zoni na glavnom gradskom trgu.
Riječ je o zimskoj, bogato ilustriranoj priči poznatog autora dječjih romana Davida Walliamsa, koja prati malog pingvina Geronima i njegove uporne, ali neuspješne pokušaje letenja.
Prema najavama, nakon završetka svih procedura javne nabave i dokumentacije, Grad Pula i OB Pula zajedno će krenuti u sanaciju objekta, dijelom već uređenog, a riječ je o bivšoj zgradi zaraznog odjela.
Ispunjeni glavni gradski trg u Rovinju bio je mjesto velikog novogodišnjeg slavlja, gdje su Rovinjci i brojni gosti uz nastup Plavog orkestra i odbrojavanje zajedno ušli u 2026. godinu.
Ukidanje vinjete na ovom dijelu ceste ubrzat će prelazak granice i smanjiti troškove brojnih vozača. Ipak, riječ je o privremenoj mjeri, a dio javnosti u Sloveniji povezuje ju s izbornom godinom.
"Ova cijena od 11 eura za osobnog asistenta je bruto satnica. I ovim putem apeliramo na sve pružatelje usluge osobne asistencije da je maksimalno pretoče u bruto cijenu sata osobnog asistenta jer u toj cijeni satnice su i određeni troškovi koje imaju pružatelji usluge."
Posljednji dan u godini donosimo kao trenutak za tiho podvlačenje crte, s pogledom unatrag na sve što je bilo i nadom da će godina pred nama donijeti više mira, razumijevanja i razloga za optimizam.
Određene kategorije putnika s prebivalištem na području Istarske županije mogu od siječnja 2026. besplatno putovati i u izravnim vlakovima na relaciji Pula – Zagreb – Pula, koji voze preko Slovenije.