Na sajmu će, kako je rečeno, biti pedesetak pršutara, čak pet više nego lani, a stižu iz Istre, ostalih dijelova Hrvatske, Italije, Slovenije i Španjolske.
11:00Prije 52 d13.10.2025
“Pršut proizvodimo već 35 godina, a na sajmu sam već dugi niz godina — mislim da je ovo moje petnaesto izdanje.
Dvaput sam bio šampion, a osjećaj je odličan, baš onakav kakav i treba biti.
Ponosan sam na svoj kraj i drago mi je što upravo mi predstavljamo našu Šibensko-kninsku županiju”, poručio je Rakić.
Govoreći o trenutnoj situaciji u proizvodnji, Rakić je istaknuo da pršutana nije pogođena problemima uzrokovanim Afrikom svinjskom kugom.
“Mi sirovinu nabavljamo u Mađarskoj, tako da trenutno nemamo problema. Mađarska, kao što znate, zasad nije zahvaćena tim problemom pa nas to za sada ne dotiče.
Naravno, pratimo cijelu situaciju, kako ne bi došlo do eskalacije, ali za sada je sve u redu — ne žalimo se”, dodao je.
Osim tradicionalnog pršuta, pršutana Nira u svojoj ponudi ima i pancetu, suhi svinjski vrat te pečenicu.
Šampionska titula na ISAP-u 2025. dodatno potvrđuje dugogodišnju tradiciju i kvalitetu proizvoda iz ovog dijela Šibensko-kninske županije.
Ministar Glavina: Moja poruka danas ovdje je vrlo jasna - ukoliko ne podignemo našu cjenovnu konkurentnost, ukoliko ne napravimo korekcije cijena za sljedeću godinu, prilično sam siguran da sljedeća godina rekordna više neće biti, odnosno da nećemo moći ponoviti ove rezultate koje imamo ove godine.
Acquavita je posebno naglasila važnost talijanske autohtone zajednice u Istri te kontinuiranu suradnju sa svim administrativnim razinama na projektima vezanima uz talijanski jezik, kulturu i obrazovanje.
Program smotre, koja će se održati u Domu mladih u subotu 6. prosinca 2025., počet će u 17 sati zanimljivim predavanjem dr. sc. biotech. Marina Krapca na temu “Kako od ploda masline do vrhunskog ulja?”.
Od iznimne je važnosti da se prepoznala inicijativa IDS-a jer zračna luka u turističkoj regiji kao što je Istra ima neprocjenjiv značaj, pogotovo kad znamo da Istra predstavlja 30% hrvatskog turizma.
Potpisnik lažnog dopisa je navodni ravnatelj Odjela kriminalističke policije koji od primatelja traži da odgovori na poruku ili će u protivnom biti uhićen i predan pravosudnim tijelima.
Black Friday više nije samo jedan dan; potraga za atraktivnim ponudama proteže se i tijekom drugih dana, dok potrošači diljem svijeta traže proizvode, povoljnije cijene i pouzdane, jednostavne komunikacijske kanale za povezivanje s omiljenim brendovima.
Pula se zahvaljujući gospodarskoj snazi i stabilnosti osmu godinu zaredom svrstala među pet najuspješnijih velikih gradova u kategoriji gospodarstvo, uz Samobor, Varaždin, Dubrovnik i Šibenik. Grad je tijekom desetljeća prošao brojne promjene, ali je zadržao stabilnost i kontinuitet u razvoju.
Tijekom Adventa u Puli posjetiteljima će biti osigurano besplatno parkiranje na Karolini te niz novih olakšica i pravila u centru grada, doznajemo iz Pula Parkinga.
Radionice u prostoru Zajednice tehničke kulture Pula uključuju „FabLab: STEM tvornica ideja – božićno izdanje“, gdje polaznici uče digitalno 3D crtanje i pripremu modela za 3D printanje, uz izradu božićnih ukrasa, te radionicu „Od skice do 3D printa“ i brojne druge aktivnosti.
OAZA – Centar za pomoć djeci – već godinama osigurava dom i toplinu najranjivijima, upozoravajući da su domovi prepuni, a udomitelja premalo. Ravnateljica Eva Husak Bačac poziva građane da otvore vrata i pomognu djeci odrastati u obiteljskom okruženju.