U Poreču pokrenuta inicijativa protiv nastupa Marka Perkovića Thompsona – hoćete li potpisati peticiju?
Peticiju je pokrenula Sniježana Matejčić, umirovljena novinarka, koja u ovom slučaju istupa kao privatna građanka.
IstraIN
12 Prosinac 2025 I 15:32
Fb: Marko Perković Thompson
U Poreču je pokrenuta građanska inicijativa protiv koncerta Marka Perkovića Thompsona, hrvatskog pjevača poznatog po domoljubnim pjesmama, koji je zakazan za 10. siječnja u sportskoj dvorani Žatika.
Centar za građanske inicijative Poreč uputio je otvoreno pismo gradonačelniku Lorisu Peršuriću, dok je istodobno pokrenuta i internetska peticija kojom se traži otkazivanje koncerta.
Koncert Marka Perkovića Thompsona najavljen za 10. siječnja 2026. u Žatici izazvao je reakcije CGI-ja i SDP-a Poreč, koji traže njegovo otkazivanje. Gradonačelnik Loris Peršurić poručuje da Grad neće uvoditi zabrane te da zakon moraju provoditi nadležna tijela.
"SDP Poreč smatra da je odgovornost lokalne samouprave zaštititi javni interes, sigurnost građana i ugled grada, te spriječiti održavanje događaja koji bi mogao rezultirati narušavanjem javnog reda i mira ili toleriranjem zakonom zabranjenih simbola ekstremističkih režima."
Najava koncerta Marka Perkovića Thompsona u Poreču ponovno je zapalila javnost i otvorila val rasprava, iako je riječ tek o još jednom koncertu koji bi, kao i svi drugi, mogao proći bez buke — da je mi sami ne stvaramo.
09:33Prije 3 d09.12.2025
''Pozivamo gradonačelnika Poreča da raskine ugovor o održavanju koncerta u dvorani Žatika, ukoliko je isti potpisan'', navodi se u objavi na platformi openpetition.eu.
Dvorana Žatika nalazi se u vlasništvu Grada, a u svega jednom danu peticiju je potpisalo gotovo 300 građana.
Poseban naglasak stavljen je na područja kulture, obrazovanja, raznih manifestacija te jačanja institucionalne suradnje između predstavnika bošnjačke zajednice i županijskih tijela.
Ovogodišnja Zimska liga ima i snažnu humanitarnu notu, jer se paralelno provodi humanitarna inicijativa „Bića prinosa – u nadi i ljubavi“, koja obilježava petu godinu djelovanja.
Petak, 12. prosinca, započinje u 17:00 sati dječjim programom „Potraga za adventskim blagom – Tko je oteo Rudolfa“ i kreativnom radionicom „Čudesna priča za čaroban Božić“ u organizaciji Odjela za djecu i mlade Gradske knjižnice Poreč.
Riječ je o nagradi za životno djelo, koja se treću godinu zaredom dodjeljuje pojedincima, istaknutim umjetnicima ili drugim kulturnim djelatnicima koji su svojim stvaralaštvom obilježili vrijeme u kojem su djelovali, a njihova djela i ostvarenja ostaju trajno dobro.
Linije Zagreb - Rijeka i Zagreb - Karlovac nude do 28 polazaka dnevno, dok Zagreb – Poreč, Zagreb - Rovinj i Zagreb - Pula imaju dostupno i do 18 dnevnih polazaka. Ovakav raspored putnicima prema Istri omogućuje putovanje gotovo u bilo kojem dijelu dana.
"Sadnja novih stabala koja se provodi u kontinuitetu na području Umaga, predstavlja najljepši poklon našoj zajednici, budućim generacijama, zdravlju naših sugrađana i ljepoti našega grada – našeg Umaga", poručuju iz Grada Umaga.
"Obavještavamo građane kako se radi o tzv. „phishing“ kampanji, odnosno pripremnim radnjama radi počinjenja prijevare te je poruku dovoljno obrisati i na nju ne odgovarati", stoji u upozorenju.
Događaj će se održati u utorak, 23. prosinca 2025. s početkom u 19:00 sati u prostoru Zajednice Talijana „Circolo“. Glazbeni program izvode Serđo Valić i Duo Magnolija.