GLAS KOJI NE BLIJEDI! Legenda o Đoseru - pjevaču kultnog 'Atomskog skloništa' ne umire!
Popularni Đoser, kako su ga svi tada u Puli i na domaćoj rock- sceni zvali, izgubio je bitku sa opakom bolešću, ali je u srcima svojih prijatelja ostao zapamćen kao plemenita osoba.
Na današnji dan navršava se točno 38 godina od smrti prerano preminulog pjevača Atomskog skloništa Sergia Blažića.
Popularni Đoser, kako su ga svi tada u Puli i na domaćoj rock- sceni zvali, izgubio je bitku sa opakom bolešću, ali je u srcima svojih prijatelja ostao zapamćen kao plemenita osoba, dobar čovjek i vrhunski rock-pjevač. Zasigurno jedan od najboljih kod nas!
''Imao sam tu sreću i privilegiju da sam razvoj grupe Atomsko sklonište pratio od samih njenih početaka, tamo negdje još 1976.godine, kada ih je okupio legendarni tekstopisac i idejni vođa Boško Obradović. Pjevaču Đoseru se tada ostvario životni san.
Pjevanje u rock-grupi Atomsko sklonište i glazbena karijera, bilo mu je daleko značajnije i draže, nego vođenje njegovog tada kultnog kafića „052“ kojeg je nekako u to vrijeme baš tada otvorio u Premanturi.
Sjećam ga se kao klinac, kada sam pohađao osnovnu školu „Vladimir Gortan“ na Stoji, kako je dolazio sa svojim tamno-plavim sportskim „Alfa Romeom“ na predavanja u Srednjoj ugostiteljskoj školi.
Tamo je završavao ugostiteljski tečaj, kako bi dobio licencu za otvaranje kafića, koji tada, krajem sedamdesetih godina prošlog stoljeća, u Puli nisu ni postojali.
Uvijek se,kada bi dolazio, iz njegovog auta čuo prodorni zvuk rock-hitova grupa Deep purple, Led Zepellin, Uriah heep, Bad Company, Queen i drugih.
Kasnije, kada sam se kao mladi novinar družio s njim, znali smo često pričati o rock glazbi, koja mu je sve na svijetu značila.
Uz nju, volio je jako i nogomet. Bio je jedno vrijeme golman legendarnog pulskog općinskog niželigaša , nogometnog kluba „Staklar“, a potom i sponzor malonogometne ekipe „Park Avenija 69″.
MEMORIJAL ĐOSER U PULI..
U spomen na njega, 1988. godine nas je nekolicina njegovih prijatelja i pokrenula u Puli „Memorijal Sergio Blažić – Đoser“.
Originalni Organizacijski odbor, sastavljen od 7 članova (Marijan Krivičić, Vlado Orlić, Marijan Milovan, Milan Rašula, Bruno Langer, Zoran Simić i Damir Strugar) radio je potom čak 17 godina zaredom najveću i najuspjeliju estradno-sportsku humanitarnu manifestaciju u zemlji.
Međutim, kako je vrijeme prolazilo zbog neadekvatne podrške grada i regije, zavisti pojedinaca, te idejnih neslaganja oko koncepta manifestacije unutar Organizacijskog odbora došlo je do razlaza. A potom je i „Memorijal Đoser“ kao takav, definitivno ugašen.
Šteta, jer da je bilo samo manje vlastitog egoizma, malo više zdravog razuma, suradnje i međusobnog povjerenja, manifestacija bi živjela i dan-danas.
Naravno, u nekom sasvim novom obliku, prilagođena današnjici i novim zahtjevima publike.
Pa ipak, usprkos tome, Sergia – Đosera, rock publika pamti i pamtit će kao jednog od zasigurno najboljih domaćih rock-vokala.'', piše Damir Strugar.
Otvoreni poziv namijenjen je hrvatskim i inozemnim umjetnicima i grupama koje djeluju u području neverbalnog i eksperimentalnog kazališta, suvremenog plesa i performansa.
Gospodo, vrijeme je da se uhvatite konkretnog posla jer možemo mi razgovarati o velikom porastu plaća, ali isto tako možemor azgovarati o duplo većem trošku života, odnosno preživljavanja!