Hrvatski olimpijac na treningu s pulskom interventnom policijom
Matija Gregurić, hrvatski policajac i atletičar olimpijac, nalazi se ovih dana na pripremama u Medulinu, a boravak na području Istre iskoristio je i za trening s pripadnicima Interventne jedinice policije Policijske uprave istarske.
Matija Gregurić, hrvatski policajac i atletičar olimpijac, nalazi se ovih dana na pripremama u Medulinu, a boravak na području Istre iskoristio je i za trening s pripadnicima Interventne jedinice policije Policijske uprave istarske.
Naime, Ministarstvo unutarnjih poslova prepoznalo je promicanje zdravih stilova života, koji ističu važnost sporta, što je ujedno i prilika za pokazati spretnost, vještinu i pravi sportski duh koji imaju naši policijski službenici. Vrhunskim sportašima pruža se mogućnost natjecanja na međunarodnoj sceni, a sportaši na borilištima svojim ponašanjem i rezultatima doprinose ugledu Ministarstva i Republike Hrvatske u svijetu.
Naime, Matija je prošle godine od 26. srpnja do 11. kolovoza sudjelovao na Olimpijskim igrama u Parizu. To je povijesni događaj za Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske jer je po prvi puta na Olimpijskim igrama nastupio hrvatski policijski službenik.
Policijska akademija „Prvi hrvatski redarstvenik“ i Služba za policijski trening Matiji od početka pružaju maksimalnu potporu u pripremi za sva natjecanja.
U svim europskim državama, policijski službenici koji su vrhunski sportaši imaju znatnu potporu sustava i glavni su promotori policije na međunarodnoj sceni pa se u tom smjeru odredilo i Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske i poziva sve mlade sportaše, koje to interesira, da razmisle o policijskom pozivu i prijavi na natječaj i postanu policajci, a oni će ponosno stati iza profesionalnih sportaša i pružiti im sve adekvatne uvjete za daljnji razvoj kako u profesionalnoj, tako i u sportskoj karijeri.
Foto: PU istarska
S obzirom na to da se uskoro očekuje objava natječaja, svi zainteresirani mogu pogledati kako izgleda jedan dan na policijskoj akademiji na sljedećoj poveznici, a više informacija o vrstama školovanja možete pronaći na web stranici Policijske akademije ''Prvi hrvatski redarstvenik'', na YouTube kanalu MUP-a i društvenim mrežama Policijske akademije ''Prvi hrvatski redarstvenik''.
Ovogodišnja središnja tema Noći knjige je O životinjama i ljudima jer "životinje su, poput nas, neodvojiv dio prirode. Od najmanjih insekata do veličanstvenih kitova, svaka vrsta ima svoju ulogu u ekosustavu, pridonoseći njegovoj ravnoteži i bogatstvu raznolikosti života na Zemlji.
Fantastičnu utakmicu odigrali su nogometaši Istre 1961 koji su na svojoj Drosini pred više od 6000 gledatelja slavili nad liderom, nogometašima Rijeke.
BLOND:ISH je poznata po svojoj predanosti održivosti i ekološkim inicijativama. Godine 2018. pokrenula je inicijativu Bye Bye Plastic, s ciljem eliminacije jednokratne plastike iz glazbene industrije.
Kroz predavanja i panel raspravu, sudionici će imati priliku čuti istaknute stručnjake iz područja kibernetičke sigurnosti, pedagogije, psihosocijalne podrške i policijskog rada, a fokus će biti na konkretnim alatima i praksama kako zaštititi djecu od internetskih prijetnji.
Uskršnja tradicija bojanja jaja vrlo je stara te je svake godine nezaobilazna u mnogim kućanstvima diljem svijeta koja slave Uskrs. No, znate li koje se značenje krije iza određenih boja kojima bojimo pisanice?
Pod nazivom “Proljetni reset - Kako podržati tijelo nakon zime”, predavanje će se baviti temama buđenja tijela i regeneracije, posebno detoksikacijom jetre u cilju podržavanja organizma nakon zime, biljkama i pripravcima koji mogu pomoći u otklanjanju proljetnog umora te pripremom za sezonu alergija
Za verziju tradicionalnog i suosjećajnog Uskrsa preporučuju blagdanske recepte: juhu od koprive i slanutka, sejtan šunkicu posluženu uz francusku salatu s domaćom veganskom majonezom, mladim lukom i rotkvicama, umak od hrena, vegansko jaje na oko, vegansku pincu te osvježavajući kolač od limuna.
Tradicijska uskrsna jela su: pinca, sirnica, razne uskrsne pogače ukrašene pisanicama, peciva, kuhana šunka i šunka pečena u kruhu s mladim lukom, hrenom i rotkvicama, kuhana kokoš s domaćim rezancima, kuglof, rožata i dr.
Za pincu bez kvasca potrebni su sljedeći sastojci: 15 dkg maslaca, 15 dkg šećera, 25 dkg sira za kolače, 50 dkg brašna, 2 jaja, pola praška za pecivo, 1 limun – sok i korica te 2 velike žlice mlijeka.
Iako mnogi ljudi povezuju zdravlje kože samo s kozmetičkim tretmanima i proizvodima, ona je u stvari mnogo više od toga – ona je odraz našeg unutrašnjeg stanja, naših navika, ishrane i općeg zdravlja.