Izvrsni rezultati rovinjskih učenica na kvizu znanja i kreativnosti „Mreža čitanja”
Osim u kvizu znanja, rovinjska je škola sudjelovala u projektu i s multimedijalnim uratkom kojim je trebalo predstaviti tri romana trominutnom video najavom, a učenice su se plasirale na visoko četvrto mjesto!
Foto: Scuola media superiore italiana Rovigno - Talijanska srednja škola Rovinj
U petak 16. svibnja 2025. provedena je nacionalna razina kviza znanja i kreativnosti 'Mreža čitanja' za srednje škole u školskoj godini 2024./2025. s temom U mreži prijateljstva.
Talijansku srednju školu Rovinj su u kvizu znanja predstavljale tri učenice odgovarajući na 75 pitanja u 60 minuta.
Sredstva koja će se prikupiti ići će maturantima za organizaciju maturalne zabave!
14:33Prije 140 d04.03.2025
Osim u kvizu znanja, rovinjska je škola sudjelovala u projektu i s multimedijalnim uratkom kojim je trebalo predstaviti tri romana trominutnom video najavom.
Učenice Evelina Petrović, Noemi Saina Olivotto i Flora Marić plasirale su se svojim multimedijalnim radom na visoko 4. mjesto. Kvizu znanja na nacionalnoj razini pristupio je 321 učenik, a multimedijske radove na nacionalnoj je razini izrađivalo ukupno 22 učenika.
Čestitamo svim učenicima koji su ove godine sudjelovali u ovom čitateljskom projektu Hrvatske mreže školskih knjižničara i pronašli vremena za čitanje uz obveznu školsku lektiru.
Oni su: Flora Marić, Evelina Petrović, Noemi Saina Olivotto, Lea Andrijević, Emma Stojanović, Katia Brunetti, Endy Ramani, Sara Funcich, Alessia Salvi, Marta Poropat i Lena Franković.
Čestitke i njihovim profesoricama, a to su: Nataša Paćelat, prof.savjetnica, Tina Cetina, prof., Mia Levak, prof. te školska knjižničarka Adriana Ive, prof.
Tijekom Drugog svjetskog rata, 1943. godine, njemačko bombardiranje teško je oštetilo palaču – nestao je krov, urušio se dio sjevernog pročelja, a od nekad velebne kuće do danas su ostali samo zidovi južnog pročelja s prozorima, nišama i puškarnicama.
Bembo Fest je kazališni doprinos doživljaju Bala kao otvorenog mjesta za kreativni i kulturni dijalog, a tijekom tri ljetna mjeseca do 4. rujna, uz besplatan ulaz, donosi čak 30 programa.
Ranih osamdesetih Mjesec i planeti bili su meta popriličnog broja međuplanetarnih letjelica. Onda su na red došli američki Viking 1 i 2. Lansirani u ljeto 1975., na površinu Marsa pristigli su u ljeto 1976.
Tijekom dvodnevnog festivala posjetitelji su mogli sudjelovati u nizu besplatnih radionica osmišljenih s ciljem podizanja svijesti o važnosti ponovne uporabe predmeta i otpada.
Više od 400 porcija rovinjske tune, redovi dugački do 20 metara u kojima se čekalo i po sat vremena, podjednaki broj domaćih i stranih posjetitelja slikoviti su dokaz uspjeha prvog ovogodišnjeg TUNAFEST-a u organizaciji Ekomuzeja-Ecomuseo "Batana" u suradnji s rovinjskim ribarima.
Turistička zajednica Općine Vrsar poziva vas da se pridružite na Casanova turi, šetnji starogradskom jezgrom koja oživljava priče i duh 18. stoljeća, kada je Giacomo Casanova dvaput boravio u Vrsaru.
Svečanim otvorenjem Kanfanarske butige započela je Šetimana od Jakovlje, tjedan raznovrsnih događanja koji vodi do središnje proslave 35. izdanja tradicionalne fešte Jakovlja u Kanfanaru.
Na prepunom Trgu Tomaso Bembo u Balama sinoć je održana glazbena večer za pamćenje, na kojoj su nastupili Darko Rundek, Andreja i Ftičeki, a publika je uživala u dvosatnom koncertu pod zvjezdanim nebom.
Do 15. srpnja u Medulinu zabilježeno je čak 1.016.829 noćenja, što je na razini prošlogodišnjih rezultata, no uz poseban naglasak na iznimno snažan početak godine. Naime, rekordan lipanj s 446.598 noćenja nadmašio je dosadašnje rekorde!