Festival smijeha u Poreču: Zlatni zub i ovog tjedna donosi tri kazališne večeri za publiku
22:05Prije 5 h09.03.2026
Početkom veljače dvije volonterke, Mia i Andrea, otputovat će u Keniju, gdje će deset dana boraviti u sirotištu i sudjelovati u provedbi humanitarnih aktivnosti s ciljem pružanja pomoći i podrške djeci.
Humanitarna udruga „Naš san njihov osmijeh“ najavila je plan aktivnosti za 2026. godinu, koja će, prema najavama udruge, biti obilježena novim projektima, širenjem djelovanja i uključivanjem većeg broja volontera, uz nastavak postojećih programa pomoći.
Među prvim planiranim aktivnostima je pružanje instrukcija djeci s poteškoćama u školovanju, čime udruga nastavlja s podrškom najmlađim korisnicima. Udruga ujedno priprema kazališnu predstavu kojom će se u dječjim vrtićima predstavljati rad udruge i promicati vrijednosti humanosti i solidarnosti.
Tijekom godine planirana su i rođendanska iznenađenja za djecu korisnike, kroz darove i različite usluge, kao i pokretanje radionica podrške za osobe treće životne dobi. Udruga najavljuje i snimanje himne udruge u suradnji s poznatim pulskim glazbenicima.
Poseban naglasak stavljen je na uključivanje zajednice kroz volonterske aktivnosti, poput pripreme obroka za samce korisnike udruge, s ciljem jačanja socijalnih kontakata i međusobnog upoznavanja. Također, planirana je inicijativa kojom će se, uz podršku djece iz vrtića i donatora, omogućiti polaganje vozačkog ispita mladim korisnicima i samohranim majkama.
Krajem godine udruga će, kao i ranijih godina, organizirati blagdanske aktivnosti uz dolazak Djeda Božićnjaka, za što će biti potreban veći broj volontera.
Prije početka navedenih aktivnosti, udruga najavljuje i humanitarnu misiju u Afriku. Početkom veljače dvije volonterke, Mia i Andrea, otputovat će u Keniju, gdje će deset dana boraviti u sirotištu i sudjelovati u provedbi humanitarnih aktivnosti s ciljem pružanja pomoći i podrške djeci.
Iz udruge poručuju kako će tijekom godine redovito informirati javnost o provedbi projekata i pozvati građane na uključivanje u planirane aktivnosti.
Hrvatska modna dizajnerica Martina Herak predstavila je svoju kapsul kolekciju “Cap01” na Paris Fashion Weeku u Parizu, među više od 60 dizajnera iz cijelog svijeta koji su sudjelovali na ovom prestižnom modnom događaju.
14:40Prije 12 h09.03.2026
Na današnji dan prije 26 godina preminula je hrvatska sopranistica i poznata rovinjska pjevačica Liliana Budicin Manestar, umjetnica koja je svojim glasom ostavila trag na opernim pozornicama, festivalima i koncertnim dvoranama u Hrvatskoj i inozemstvu.
07:46Prije 19 h09.03.2026
Posjetitelje u utorak očekuje i prava mala gastronomska fešta. Iz općinske će se zbirke iznijeti velika istarska bukaleta od četiri litre, iz koje će se točiti domaći teran i supa, a posluživati će se i pjenušci vinarije Šošić iz Bubani.
22:15Prije 1 d08.03.2026
Ponekad je dovoljno samo malo skrenuti s uobičajenih ruta i dopustiti znatiželji da vas odvede korak dalje – u neku tišinu prošlih vremena koja i danas ima što reći.
19:45Prije 1 d08.03.2026
U sklopu 30. Dana Antuna Šoljana u Rovinju će 25. travnja u Kazalištu „Antonio Gandusio“ nastupiti svjetski poznati glazbenici, violončelist Ernst Reijseger i violinist Mario Forte, koji će publici predstaviti projekt „Fata Morgana“.
19:14Prije 1 d08.03.2026
Što bi svijet bio bez žena? Od znanosti i umjetnosti do svakodnevnih izuma koji su promijenili način na koji živimo, brojne su žene svojim idejama i hrabrošću ostavile neizbrisiv trag u povijesti. Povodom Međunarodnog dana žena prisjećamo se nekih od njih.
14:08Prije 1 d08.03.2026
Nakon apela braniteljskih udruga i reakcija dijela javnosti, Tony Cetinski odlučio je otkazati večerašnji koncert u dvorani SPENS u Novom Sadu, poručivši kako je odluku donio iz poštovanja prema ljudima kojima to mjesto budi bolna sjećanja na ratne devedesete.
12:42Prije 1 d08.03.2026
Neka ovaj dan bude podsjetnik na važnost ravnopravnosti, međusobnog poštovanja i podrške, ali i prilika da se istakne vrijednost koju žene svojim radom, znanjem i brigom unose u zajednicu i obitelj.
07:55Prije 1 d08.03.2026