Prema najnovijim podacima Državnog izbornog povjerenstva, zaključno s 20:50 sati, obrađeno je 295 od ukupno 297 biračkih mjesta u Istarskoj županiji, odnosno 99,33 posto.
Nezavisni kandidat Boris Miletić trenutačno vodi s 26.285 glasova, dok Sanja Radolović, kandidatkinja SDP-a, HSS-a i GLAS-a, ima 25.827 glasova. Razlika između njih iznosi svega 458 glasova, čime ova utrka ostaje neizvjesna do samog kraja.
U drugom krugu, uz službenu podršku IDS-a, Miletić je u Puli značajno povećao broj glasova te osvojio ukupno 8811, što je bilo dovoljno za pobjedu nad protukandidatkinjom Radolović.
Boris Miletić ostaje župan Istarske županije. U drugom krugu lokalnih izbora kao nezavisni kandidat pobijedio je SDP-ovu Sanju Radolović s osvojenih 26.705 glasova,
21:07Prije 44 d01.06.2025
Odaziv birača iznosi 30,32 posto, a sve oči sada su uprte u posljednja dva preostala biračka mjesta koja će odlučiti tko će preuzeti upravljanje Istarskom županijom u iduće četiri godine.
Nazvao je policijsku postaju u Umagu te je rekao kako u stanu ima eksploziv i da želi da ga netko dođe preuzeti ili će u protivnom napraviti nešto loše s eksplozivom.
Predsjednik Osip uputio je poziv predsjedniku Jandrokoviću na ovogodišnju Trku, što je predsjednik Sabora sa zadovoljstvom prihvatio te će po peti puta nazočiti tom događaju.
Radolović se kritički osvrnula i na odluku Vlade da prestane regulirati cijene goriva. "Nažalost, naši građani imaju jednu od najnižih kupovnih moći u EU", upozorila je zastupnica SDP-a.
"Ne smijemo dopustiti da ovo postane zakon u kojem se savjest kažnjava umjesto da se poštuje“, poručio je saborski zastupnik IDS-a Dalibor Paus u raspravi o Zakonu o obrani.
Paus je pitanje uputio ministru Butkoviću, no zanimljivo, koncesiju za takvu trajektnu liniju ne dodjeljuje direktno Ministarstvo – već je za to odgovorna nadležna županijska skupština ili gradsko vijeće, u suradnji s Ministarstvom.
Smatra da bi optimalno rješenje bilo uvođenje linije koja bi povezivala Pulu, Susak, Unije i Lošinj, čime bi se stvorila svojevrsna „Plava magistrala“ od Pule do Zadra.