Očito je da su Olimpijske igre postale platforma za socijalne eksperimente

IstraIN

31 Srpanj 2024 I 06:42

Očito je da su Olimpijske igre postale platforma za socijalne eksperimente

Od samog početka Olimpijskih igara u Francuskoj svako malo priča se o nekom skandalu ili skandalčiću!

No, svakako najveći se vrti oko boksa! Naime, postoje neka pravila koja se ne bi nikako i nikada trebalo zaobilaziti i stavljati ih pod tepih, no to se upravo čini!

Alžirka Imane Khelif (57 kg) i predstavnica Kine Lin Yu-Ting (66 kg) dobile su "zeleno svjetlo" za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.

Ova vijest ne bi bila čudna da za njih dvoje prošle godine u New Delhiju nije utvrđeno da su biološki muškarci.

Bizaran slučaj i nešto što se jednostavno nije smjelo dogoditi!

U zemlji slobode i jednakosti, Francuskoj, čini se da su sloboda i jednakost postigli novu razinu – toliko visoku da su pravila o razlikama u biološkoj snazi potpuno zaboravljena.

Sada se natječemo po principu "svi su jednaki, pa zašto bi pravila bila iznimka?" Dakle, ako imate biološki muške sportaše u ženskoj kategoriji, to je samo sitnica. Tko mari za činjenicu da muškarci, bez obzira na rodni identitet, imaju prosječno 162 posto jači udarac od žena?

Pustimo mi ovdje sve trandinge svijeta, izjašnjavanjem da nisi niti 'on' niti 'ona' već 'ono' i te ostale opasne gluposti!

Ovdje se priča o sportu i svim vrijednostima koje sport kao takav zastupa! Ali očito da se one neke prave vrijednost zaboravljaju pod krinkom „svi smo isti... sloboda i samo sloboda... samo ljubav i pozitiva“.

Očito je da su Olimpijske igre postale platforma za socijalne eksperimente. Jer, zašto bi sport bio samo sport kad može biti i politički statement? Boks, nogomet, skokovi u vis – sve su to samo sitnice. Prava borba odvija se u prstima koji tipkaju pravilnike. U svakom slučaju, ovo je samo početak novog, uzbudljivog poglavlja u sportu.

Ostavite komentar