Redakciji našeg portala javila se ogorčena čitateljica iz Kršana koja već mjesecima svjedoči, kako kaže, pravom kaosu u industrijskoj zoni Kršan.
Prema njezinim riječima, riječ je o svakodnevnom i sve opasnijem divljanju na motorima i automobilima, najčešće od strane maloljetnika, koji se ondje okupljaju u večernjim i noćnim satima.
“Car meetinzi, utrke, opasne vožnje, buka, sve to postaje normalno – a sve bez nadzora, bez pravila, bez posljedica. Kao da su skroz raspušteni,” navodi čitateljica.
Kako ističe, problem traje već dugo, a kulminirao je posljednjih tjedana. Iako su 15. srpnja na ulazu u zonu postavljene kamene blokade, time nije postignuto gotovo ništa.
“Sad su samo prešli na motore. Sve se nastavlja, kao da nikome nije stalo,” poručuje.
Foto: Čitateljica
Posebno zabrinjava činjenica da su prije blokada u zoni viđene i cisterne koje su ilegalno praznile otpad, što dodatno potvrđuje da se u nedostatku kontrole i nadzora, pravila jednostavno ne poštuju.
“Istina je, nova načelnica pokušava nešto napraviti. No, to očito nije dovoljno dok se i policija, kao i ostale institucije, ne uključe ozbiljnije.
Prijava je bilo i više nego dovoljno. Vrijeme je da se netko počne kažnjavati, jer sve ovo ide predaleko", rekla je za IstraIN.
“To je samo pitanje vremena. I onda će svi biti šokirani, pitati se kako je do toga došlo. A evo, unaprijed vam govorim što se događa. Hoće li netko išta poduzeti dok još nije prekasno?”
Za kraj, naglašava da njezina poruka nije prozivanje, već poziv na odgovornost.
“Nadam se da će ovo doći do nekog tko može nešto promijeniti – i do samih vozača i do roditelja djece koja svaki dan tamo riskiraju i svoj i tuđi život.”
U noći sa 26. na 27. listopada iz dvorišta obiteljske kuće u Puli otuđen je bicikl, a 27. listopada u jutarnjim satima iz dvorišta kuće u Puli otuđen je električni romobil.
Saborski zastupnik iz redova IDS-a istaknuo je kako danas svjedočimo da liste čekanja nisu kraće, da dugovi veledrogerijama i dalje rastu te kako građani za svoj novac dobivaju sve manje.
Među 54 jahačka para iz cijele Hrvatske, Tia je uvjerljivo ponijela titulu najbolje juniorke. Ova učenica ekonomske škole u Srednjoj školi Mate Balote u Poreču uspješno balansira između školskih obaveza i sporta.
Ostvarena neto dobit u izvještajnom razdoblju iznosila je 3 milijuna eura te je rezultat poslovanja za 0,6 milijuna eura manji u odnosu na usporedni period.
Rovinj je danas proslavio veliki dan za svoje najmlađe – u veseloj i svečanoj atmosferi otvorene su nove zgrade Dječjeg vrtića „Neven“ i područnog odjela na Mondelacu, čime je grad značajno povećao kapacitete i osigurao da nijedno dijete ne ostane izvan vrtićkog sustava.
Prosvjed je trebao biti održan ovog četvrtka, 30. listopada, u zoni ispred ulaza u postojeći kamenolom “Vidrijan”, no organizatori danas javljaju kako se prosvjed ipak odgrađa zbog najavljene kiše, a o novom terminu prosvjeda obavijestit će javnost naknadno.
Nezavisni sindikat radnika Hrvatske (NSRH) pokrenuo je postupak mirenja s poduzećem Pula usluge i upravljanje d.o.o. nakon neuspjelih pregovora o plaćama. Sindikat traži povećanje od 15 posto, dok poslodavac nudi 6.
Stanovnici pulskog naselja Valdebek danas u 17 sati izlaze na prosvjed ispred kuće u Ulici Šantamarina 7, nezadovoljni postavljanjem novog telekomunikacijskog repetitora bez javne najave i konzultacija s građanima.
Nakon temeljite obnove i ulaganja od više od 330 tisuća eura, sportska dvorana Osnovne škole Veli Vrh spremna je za povratak učenika i sportskih klubova. Gradonačelnik Pule Peđa Grbin poručio je kako je ovo tek početak šireg vala ulaganja u sportsku infrastrukturu grada.