Pogled iza kulisa novog istarskog filma inspiriranog legendom o ozloglašenom gusaru iz 17. stoljeća
Ekipa filma omogućila je publici pogled iza kulisa, otkrivajući trenutke nastajanja ove prekogranične produkcije, dok gledatelji mogu pratiti kako se radnja razvija u napetu potragu za blagom, spajajući povijest, misterij i suvremene likove.
MedVid produkcija, pod režijom mlade redateljice Katarine Radetić, realizira kratki film „Captain Morgan’s Treasure“, inspiriran legendom o ozloglašenom gusaru iz 17. stoljeća i njegovom davno izgubljenom blagu u Limskom kanalu, objavila je .
Film prati Gabrijelu, uspješnu spisateljicu koja se suočava s kreativnom blokadom, te Marina, konobara opsjednutog potragom za gusarskim blagom. Njihova potraga ubrzo postaje uzbudljiva avantura jer im je „Šerif“, umirovljeni policajac, stalno za petama, nastojeći spriječiti narušavanje zaštićenih prirodnih i arheoloških područja.
Ekipa filma omogućila je publici pogled iza kulisa, otkrivajući trenutke nastajanja ove prekogranične produkcije, dok gledatelji mogu pratiti kako se radnja razvija u napetu potragu za blagom, spajajući povijest, misterij i suvremene likove. MedVid produkcija najavljuje nove objave i ekskluzivne materijale s seta u nadolazećim tjednima.
Organizatori ističu kako je riječ o događaju koji spaja sport, prirodu i zajedništvo, uz napomenu da se utrke održavaju bez obzira na vremenske uvjete.
Ovim ciklusom radionica namjera nam je istaknuti širi društveni značaj pripovijedanja te ujedno doprinosi jačanju osjećaja pripadnosti i zajedništva te stvara prostor za dijalog, međusobno razumijevanje i razmjenu unutar zajednice.
Bogat program sportskih, kulturnih i svečanih događanja obilježit će ovogodišnje Dane Općine Bale, koji se održavaju od 25. travnja do 2. svibnja uz sadržaje za sve generacije.
Učenici Talijanske srednje škole „Antonio Borme” iz Rovinja ostvarili su izvrsne rezultate na MATligi, a par iz trećeg razreda izborio je plasman u državno finale među najboljim mladim matematičarima u Hrvatskoj.
Rovinj ove subote obilježava 40. obljetnicu početaka animacije u turizmu, a svečano okupljanje okupit će brojne pionire i sudionike koji su kroz desetljeća oblikovali turističku ponudu grada.
“Želja nam je ovom pričom obratiti se prvenstveno lokalnoj publici i kroz šparoge i tartufe odati hommage Istri i njezinu identitetu”, poručuju iz hotela Monumenti
''Pjesma je stajala sa strane jer govori o trenucima kad smo se iskreno i ozbiljno pitali ima li sve u nama i oko nas smisla. Od tada hodamo polako dan po dan i eto nas, ... skupili smo 33 godine zajedno. Nova nada, novi dan.", o pjesmi su ispričali Marijan i Gabi iz Nole.
Objavljeni su rezultati ovogodišnjeg Vinistrinog ocjenjivanja vina – titulu Best in Show ponijela je španjolska malvazija, dok su istarski vinari dominirali u ključnim kategorijama.
Rovinjska Plesna udruga Roxanne obilježava 20 godina rada, a tim povodom u subotu u dvorani Valbruna priprema svečanu proslavu i plesni spektakl bivših i sadašnjih članica.
Medicinski fakultet sudjelovao je na ovogodišnjem Festivalu znanosti u Puli, gdje su kroz interaktivne radionice više od 300 djece učili o važnosti prehrane, energije i zdravlja srca.