Melnjak u čudnoj situaciji isključio Lončara, Istra upisala bod kod Lokomotive
Unatoč posjedu i ponekim pokušajima, Istra nije uspjela stvoriti ozbiljne prilike, a isključenje Lončara dodatno je zakompliciralo situaciju za zeleno-žute u drugom dijelu susreta.
U susretu 33. kola SuperSport HNL-a, odigranom na stadionu Maksimir, Istra 1961 i Lokomotiva odigrale su bez pogodaka, završivši utakmicu rezultatom 0:0.
Zeleno-žuti su tijekom većeg dijela susreta imali kontrolu nad igrom, s naglaskom na igru po bokovima, gdje su često pokušavali probiti obranu domaćina.
Istra 1961 upisala je novi poraz i nastavila rezultatsku krizu, izgubivši na gostovanju kod Lokomotive 2:0 u utakmici u kojoj su Puljani još jednom djelovali bezidejno, unatoč igraču više u drugom poluvremenu.
Istra 1961 danas od 16 sati na Maksimiru protiv Lokomotive otvara 29. kolo SuperSport HNL-a, a trener Oriol Riera u susret ulazi s čak pet promjena u početnoj postavi i jednim debitantom.
15:43Prije 64 d11.04.2026
Unatoč inicijativi i dominaciji u posjedu lopte, izostale su ozbiljnije prilike pred golom Lokomotive.
Ključni trenutak dogodio se u 43. minuti kada je Stjepan Lončar dobio drugi žuti karton zbog prigovora sucu Antoniju Melnjaku, ostavivši Istru s igračem manje.
Ova neuobičajena situacija izazvala je zbunjenost među igračima Istre, koji nisu odmah shvatili razlog isključenja.
Unatoč brojčanoj prednosti domaćina, zeleno-žuti su imali posjed, ali bez konkretnijih prilika. Lokomotiva nije uspjela kapitalizirati situaciju odnosno igrača više, pa je utakmica završila podjelom bodova.
Nakon poraza od Hajduka na Drosini, nogometaši Istre 1961 okreću se novom izazovu – gostovanju kod Lokomotive na Maksimiru, gdje će pokušati pokazati reakciju i vratiti se na pobjednički put.
Nogometaši Istre su naotvaranju 20. kola SuperSport HNL-a ponovno morali dijeliti bodove, nakon što je dvoboj Istre 1961 i Lokomotive završio 1:1, iako su Zeleno-žuti veći dio utakmice kontrolirali igru i bili opasnija momčad.
20:01Prije 135 d30.01.2026
U sljedećem kolu, Istra 1961 će na domaćem terenu dočekati Varaždin, a susret je zakazan za nedjelju 11. svibnja.
Tjedan ljetnih edukativnih radionica „Ljeto u muzeju“ održat će se od 6. do 9. srpnja 2026. godine u pazinskom Kaštelu. Program je namijenjen djeci od 1. do 4. razreda osnovne škole, a donosi četiri dana učenja, istraživanja i kreativnog rada.
U nekoliko sekundi odlučujemo što kupujemo, a dizajn sve češće presuđuje više od cijene ili kvalitete. EUIPO istraživanje pokazuje da potrošači u EU visoko vrednuju izgled proizvoda, osobito mladi, pa se postavlja pitanje kupujemo li proizvod ili dojam.
Ivan Todorić stradao je 22. rujna 2018. godine u prometnoj nesreći kod Krnice, dok je putovao na posao u Policijsku postaju Pula. Među kolegama je ostao zapamćen kao pravedan, vrijedan i predan policajac koji je svoju službu obavljao s ponosom i odgovornošću.
Među najavljenim izvedbama posebno se ističe premijera predstave „Život je lijep / La vita è bella“, dok će publika ponovno moći pogledati i omiljenu predstavu „Jedne lijepe baljanske noći“.
Maružinska fešta već godinama spaja sport, tradiciju i druženje, a organizatori ističu kako je cilj stvoriti događaj za sve generacije – od najmlađih sportaša do obitelji i ljubitelja dobre zabave.