Maurić i Koski uvršteni u momčad kola SuperSport HNL-a
Veliko priznanje za Zeleno-žute – Antonio Maurić i Ville Koski uvršteni su u momčad 7. kola SuperSport HNL-a nakon sjajnih izdanja u pobjedi Istre 1961 nad Osijekom.
Nogometaši Istre 1961 Antonio Maurić i Ville Koski zasluženo su se našli u idealnoj momčadi 7. kola SuperSport HNL-a
Maurić je u susretu protiv Osijeka bio strijelac prvog pogotka Zeleno-žutih i pokrenuo veliki preokret na Drosini, dok je Koski sigurnom igrom u obrani i važnim intervencijama dao veliki doprinos vrijednoj pobjedi.
Nogometaši Istre 1961 i Osijeka u petak od 18 sati na stadionu Aldo Drosina otvaraju 25. kolo SuperSport HNL-a. Uoči susreta trener Oriol Riera i veznjak Antonio Maurić poručuju kako je pred zeleno-žutima važna utakmica u kojoj žele preokrenuti trenutni niz rezultata.
Nogometaši NK Istre 1961 nastavljaju s intenzivnim pripremama u Puli i Balama uoči nastavka sezone u SuperSport HNL, uz odgođenu utakmicu 17. kola i gostovanje kod Hajduka na Poljudu kao prve velike izazove proljetnog dijela prvenstva.
19:37Prije 201 d09.01.2026
Činjenica da su čak dva igrača Istre 1961 izabrana u momčad kola jasan je pokazatelj da se pulski prvoligaš podiže u formi i da nagrada dolazi kao rezultat zajedničkog rada cijelog tima.
Dvorište crkve sv. Nikole u Barbanu večeras od 21 sat pretvara se u kazališnu pozornicu na otvorenom. Publiku očekuje hit komedija „Istrijan na Tinderu“ Teatra Naranča, koja kroz prepoznatljiv istarski humor donosi zabavan pogled na moderne ljubavne odnose.
Pitanje mogućeg poskupljenja plina i okolnosti pod kojima su penali podmireni otvorila je vijećnica Samanta Jadreško, koju je zanimalo tko je snosio trošak te postoji li mogućnost da on bude prebačen na građane.
Posebnost ovogodišnjeg kolovoškog programa čine filmovi prikazani na netom završenom 73. Pulskom filmskom festivalu u sklopu ciklusa „Pula u gostima“, kao i nagrađeni filmovi s 19. Festivala mediteranskog filma Split.
Direktorica Predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Londonu Bisera Fabrio istaknula je kako su ove nominacije veliko priznanje međunarodnoj prepoznatljivosti Hrvatske.
Prema podacima organizacije Global Footprint Network, danas, 30. srpnja, obilježava se Dan ekološkog duga. To znači da je čovječanstvo već potrošilo sve prirodne resurse koje Zemlja može obnoviti u jednoj godini te od danas živimo "na dug".