Koski preselio u Španjolsku: Alavés potvrdio dolazak mladog Finca
Još sinoć je utakmicu Istre 1961 i Lokomotive pratio iz VIP lože stadiona Aldo Drosina, a već danas Ville Koski i službeno je postao novi igrač španjolskog prvoligaša Deportiva Alavésa, čime je finski branič iz Pule napravio izravan iskorak u La Ligu.
Još jučer navečer finski branič Ville Koski utakmicu između NK Istra 1961 i Lokomotive pratio je iz VIP lože stadiona Aldo Drosina, u društvu ozlijeđenih suigrača Robertssona i Ivaniševića.
Već danas, njegov status se i službeno promijenio – Deportivo Alavés potvrdio je kako je 24-godišnji Finac novi igrač španjolskog prvoligaša, na posudbi do kraja sezone.
Time je završena vrlo upečatljiva epizoda Koskijeve karijere u Puli.
U Istru je stigao početkom 2024. godine i brzo se nametnuo kao jedan od nositelja obrane, postavši standardni član početne postave i jedan od najstabilnijih igrača momčadi kroz cijeli niz utakmica u SuperSport HNL-u.
Njegove dobre igre nisu prošle nezapaženo. Visok, snažan i taktički discipliniran, Koski je tijekom protekle godine postao jedan od najtraženijih igrača pulskog kluba, a interes inozemnih klubova bio je samo pitanje vremena.
Prelazak u Alavés, člana španjolske La Lige, predstavlja dosad najveći iskorak u njegovoj karijeri.
Važnu ulogu u realizaciji transfera imala je i činjenica da su Istra 1961 i Alavés u vlasničkom i upravljačkom sustavu iste grupacije – Baskonia-Alavés Group, koja već godinama upravlja španjolskim prvoligašem, a od 2018. i pulskim klubom.
Foto: Matija Lulić/NK Istra 1961Ville Koski
Takav model omogućuje lakšu sportsku i poslovnu suradnju, ali Koskijev transfer ponajprije je rezultat njegovih igara i razvoja u zeleno-žutom dresu.
Za Istru 1961 ovaj odlazak još je jedna potvrda strategije razvoja i valorizacije igrača. Puljani su u kratkom razdoblju uspjeli afirmirati Koskija kao ozbiljno tržišno zanimljivo ime, a njegov odlazak u jednu od najjačih europskih liga dodatno podiže ugled kluba na međunarodnoj sceni.
Koski je iz Pule otišao tiho, bez oproštaja na terenu, ali simbolično – gledajući svoju momčad s tribina, dok se istovremeno pripremao za novo poglavlje karijere.
Od VIP lože na Drosini do travnjaka La Lige, put je bio brz, ali zaslužen.
Rovinj će ovoga vikenda ugostiti završnicu Prvenstva Hrvatske za košarkašice do 13 godina. U dvorani Gimnasium četiri najbolje ekipe u državi borit će se za naslov prvakinja, a među njima su i domaće nade KK Rovinj.
Ako još nemate plan za vikend, možda je pravo vrijeme za bijeg u prirodu. Skriveni ponor i slap Butori, okruženi šumom i tišinom, jedno su od najposebnijih mjesta u Istri koje posljednjih godina sve više oduševljava izletnike i fotografe.
Od povijesnog uspona na Everest do osobnih tragedija i životnih lekcija – Stipe Božić u Rovinju je kroz emotivan i iskren razgovor publiku poveo kroz desetljeća alpinizma, otkrivajući kako izgledaju trenuci kada čovjek stoji na krovu svijeta, ali i kako se nosi s gubicima koji zauvijek ostaju dio sv
Prvo mjesto na prijateljskom turniru osvojili su polaznici Policijske akademije ''Prvi hrvatski redarstvenik" koji su u završnici bili bolji od mlade ekipe NK Istre 1961.
Zeleno-žuti putuju na Opus Arenu kod NK Osijeka, a uoči susreta iz pulskog tabora poručuju kako žele nastaviti pozitivan niz i sezonu zaključiti na najbolji mogući način.
Natjecanje će se održati od 21. do 25. svibnja u Peroju, a očekuje se dolazak četrdesetak natjecatelja iz Hrvatske, Italije, Crne Gore i Slovenije, što natjecanju daje poseban međunarodni karakter.