Pula dodijelila više od 100 tisuća eura udrugama i neprofitnim organizacijama

Ove godine dodijelit će se sredstva u iznosu od 100.451,00 eura za 47 programa prijavitelja koji pridonose razvoju sljedećih prioritetnih područja: nacionalne zajednice i manjine, vjerske zajednice, udruge proizašle iz rata i sindikalne organizacije.

Iris Foriš
Iris Foriš

26 Ožujak 2025 I 14:34

Pula dodijelila više od 100 tisuća eura udrugama i neprofitnim organizacijama
Foto: Grad Pula Ilustracija

Ove godine dodijelit će se sredstva u iznosu od 100.451,00 eura za 47 programa prijavitelja koji pridonose razvoju sljedećih prioritetnih područja: nacionalne zajednice i manjine, vjerske zajednice, udruge proizašle iz rata i sindikalne organizacije.

„Grad Pula nastavlja s povećanjem financijske podrške udrugama i neprofitnim organizacijama, prepoznajući njihov značajan doprinos društvenom životu i zajednici. Ove godine povećali smo sredstva za više od 13.000,00 eura u odnosu na prošlu godinu što potvrđuje predanost Grada u osiguravanju boljih uvjeta za realizaciju programa i projekata od javnog interesa.

Time se dodatno jačaju vrijednosti solidarnosti, multikulturalnosti i zajedništva, čime Pula ostaje primjer zajednice koja aktivno podržava svoje građane i njihove inicijative.“, istaknuo je pulski gradonačelnik Filip Zoričić povodom donošenja Odluke o dodjeli financijskih sredstava za programe, projekte, manifestacije i aktivnosti od interesa za opće dobro koje provode udruge i ostale neprofitne organizacije na području grada Pule u 2025. godini iz djelokruga poslova Upravnog odjela za lokalnu i mjesnu samoupravu.

Ovom financijskom podrškom Grad Pula nastoji osnažiti rad udruga i neprofitnih organizacija koje svojim djelovanjem doprinose kvaliteti života građana i očuvanju kulturne raznolikosti. Ulaganjem u programe i aktivnosti od općeg interesa, Pula potvrđuje svoju posvećenost stvaranju inkluzivnog i poticajnog okruženja za sve generacije, čime se dodatno potiče društvena povezanost i razvoj zajednice.