
Prometni recidivist iz Pule opet uhvaćen: Ostao bez auta, prijeti mu zatvor!
Muškarcu je vozačka dozvola ukinuta zbog prikupljenih negativnih bodova, a policija mu je privremeno oduzela automobil
15:30Prije 35 min17.06.2025
Samo na jednom obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu šteta doseže između 25.000 i 30.000 eura!
Snažno nevrijeme praćeno tučom pogodilo je jučer i središnji dio Istre, osobito područje Svetvinčenta, ostavivši za sobom značajne posljedice. Uništeni su brojni poljoprivredni nasadi, a manja materijalna šteta zabilježena je i na vozilima i objektima, piše HRT.
O razmjerima štete izvijestila je u središnjem Dnevniku HTV-a novinarka Anita Bartolović, istaknuvši da samo na jednom obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu šteta doseže između 25.000 i 30.000 eura.
Vlasnik OPG-a, poljoprivrednik Đulijano Racan, kazao je kako su gotovo svi nasadi uništeni. "Stradalo je sve što je zasijano - krumpir koji je uskoro trebao biti izvađen, rajčica, paprike, feferoni. Budući da imamo ekološki OPG, potpuno je sve uništeno. Tri minute straha i trepeta - i malo što se može spasiti" rekao je Racan.
Štete su evidentirane i na nekoliko objekata i automobila. Hoće li biti proglašena elementarna nepogoda, ovisit će o visini i broju prijavljenih šteta.
"Osim što smo bitno povećali kapacitet, s obzirom na to da sada imamo prostornu mogućnost za pet skupina – što sigurno dugoročno rješava pitanje upisa djece u jaslice i vrtić u Kanfanaru – bitno smo digli standard smještaja djece, i to me posebno veseli", naglasio je načelnik.
13:24Prije 2 h17.06.2025
Ravnatelj Lučke uprave Rovinj, u izjavi za IstraIN otkrio je detalje o posljedicama oluje i poduzetim mjerama.
13:01Prije 3 h17.06.2025
Trenutno se sastavlja i popis nastale štete. Iako postoji mogućnost proglašenja elementarne nepogode, Nimčević priznaje da će to biti teško ostvarivo zbog zakonskih kriterija.
11:50Prije 4 h17.06.2025
Kumulonimbus oblaci su gusti i izgledom podsjećaju na planine. Ispod njihove tamne baze često se vide iskidani oblaci iz kojih pada opasna kiša i tuča.
09:45Prije 6 h17.06.2025
Gotovo su sve vatrogasne snage iz Rovinja, Rovinjskog Sela, Vrsara i Pule na terenu od početka neverina.
09:15Prije 6 h17.06.2025
Prema podacima nadležnih službi, do jutros je zabilježeno ukupno 25 intervencija povezanih s nevremenom, od kojih se sedam odnosilo na uklanjanje stabala i grana, a ostale na štete nastale na objektima i vozilima. Zabilježen je i jedan požar krovišta.
09:01Prije 7 h17.06.2025
"Žurne službe već su sanirale veliki dio štete te i dalje stojimo na raspolaganju za svaku pomoć", rekao je sinoć ministar Glavina.
08:35Prije 7 h17.06.2025