Položeni vijenci u povodu Dana Grada Pule i 81. obljetnice oslobođenja
Uz predstavnike Grada Pule polaganju vijenaca odazvali su se predstavnici Ministarstva obrane, Ministarstva unutarnjih poslova, Istarske županije, Udruge antifašističkih boraca i antifašista Grada Pule i braniteljskih udruga.
U utorak, 5. svibnja 2026. godine polaganjem vijenaca na spomen obilježjima obilježen je Dan oslobođenja i Dan Grada Pula.
U ime Grada Pule vijence su položili predsjednik Gradskog vijeća Grada Pula-Pola Valter Boljunčić, gradonačelnik Peđa Grbin i njegovi zamjenici Siniša Gordić i Vito Paoletić.
Sudionici prijema složili su se kako povijest, iako često tragična, može biti snažan temelj za izgradnju dijaloga, razumijevanja i trajnog mira.
14:50Prije 136 d19.12.2025
Vijenci su položeni kod Centralnog križa na Gradskom groblju, Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu u Parku Franje Josipa, Spomenika palim borcima i žrtvama fašizma u Titovom parku te na Mornaričkom groblju.
Uz predstavnike Grada Pule polaganju vijenaca odazvali su se predstavnici Ministarstva obrane, Ministarstva unutarnjih poslova, Istarske županije, Udruge antifašističkih boraca i antifašista Grada Pule i braniteljskih udruga.
Projektom Institucionalizacije zavičajnosti Istarske županije razvija se osjećaj pripadnosti djece i mladih zajednici kroz upoznavanje, učenje i otkrivanje Istre u svim njezinim posebnostima, s posebnim naglaskom na očuvanje lokalnih govora, povijesti, običaja i tradicije...
Paljevina je isključena kao uzrok velikog požara skladišta u Labinskoj ulici u Puli, koji je izbio 1. svibnja oko 9 sati i prouzročio veliku materijalnu štetu, dok se točan uzrok i dalje utvrđuje.
Uz predstavnike Grada Pule polaganju vijenaca odazvali su se predstavnici Ministarstva obrane, Ministarstva unutarnjih poslova, Istarske županije, Udruge antifašističkih boraca i antifašista Grada Pule i braniteljskih udruga.
U požaru koji je jučer ujutro izbio u Kavranu potpuno je izgorjela vikend kuća koju je koristio 48-godišnjak, dok je vatra zahvatila i oko 500 četvornih metara trave i niskog raslinja, a uzrok će se utvrditi očevidom.
Porečka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 51-godišnjakom kojeg sumnjiči da je početkom svibnja na Trgu Matije Gupca oštetio prozor kuće, pričinivši vlasniku materijalnu štetu od više stotina eura.
Novim izmjenama propisuje se i obveza za poslodavce da radnika koji već radi kod drugog poslodavca na nepuno radno vrijeme prijave na mirovinsko osiguranje do punog radnog vremena.
U razdoblju od 10 do 13:30 sati za promet motornih vozila bit će zatvoren dio Laginjine ulice, i to od raskrižja s Dobrilinom ulicom do raskrižja s Anticovom, odnosno Smareglinom ulicom.
Iz općine ujedno upozoravaju kako će upravitelj parkirališta s početkom naplate započeti i s pojačanom kontrolom valjanosti parkirnih karata, pa se vozače poziva da na vrijeme reguliraju svoje obveze.
Uz cjelodnevnu gastro ponudu i slobodan ulaz na sva događanja, Medulinska Florijada nudi sadržaj koji kombinira opuštanje, edukaciju i zabavu u proljetnom ambijentu. Za posjetitelje je osiguran i besplatan parking.
Gradonačelnik Emil Nimčević čestitao je svim profesionalnim, dobrovoljnim, sezonskim i umirovljenim vatrogascima njihov dan, naglasivši kako je riječ o ljudima koji svakodnevno pokazuju što znače odgovornost, hrabrost i solidarnost.
Opća bolnica Pula zahvaljuje cijelom medicinskom timu na stručnosti i predanom radu te Istarskoj županiji na kontinuiranoj podršci i uspješnoj realizaciji ovog projekta.