Prva predstava sezone u INK-u propituje granicu između obrane i prijetnje
Predstava je nastala u produkciji Studija za suvremeni ples u suradnji s mrežom Pan – Adria, a izvode je Martina Tomić, Ida Jolić / Ema Crnić, Viktoria Bubalo, Marta Krešić, Filipa Bavčević i Nastasja Štefanić-Kralj.
Prva predstava nove kazališne sezone “Oda miru” u Istarskom narodnom kazalištu Gradskom kazalištu Pula donosi koreografsko istraživanje granice između obrane i prijetnje.
Naziv i tema predstave potječu iz talijanskog izraza “all’arme!”, što znači “na oružje!” ili “u boj!”. Plesna predstava “All’Arme” u koreografiji Ginevre Panzetti i Enrica Ticconija u Puli gostuje u četvrtak, 18. rujna u 20 sati.
Kroz pripremu jednog obroka Korbar ispisuje emotivnu priču o obiteljskim odnosima, prvenstveno između majke i sina, tematizirajući odrastanje, udaljavanje i ponovno približavanje članova obitelji.
Radi se o komadu autora i redatelja Vida Hribara u koprodukciji RadioTeatra Bajsić i prijatelji i Teatra &TD iz Zagreba u kojem igraju Rea Bušić, Silvio Mumelaš, Vedran Živolić i Matija Čigir.
17:23Prije 78 d20.09.2025
“Inspirirani vojnim koreografskim vokabularom, istražuju napetost između individualne agende i kolektivne sile, preispitujući tanku granicu između nužne obrane i mogućnosti da postanemo ono čega se bojimo.”, stoji u najavi.
Koreografi Panzetti i Ticconi surađuju od 2008. godine, a njihov rad kombinira ples, performans i vizualnu umjetnost. Poznati su po istraživanju tema poput komunikacije, nasilja i moći, koristeći drevne imaginarije za stvaranje hibridnih figura između povijesti i suvremenosti.
Inspirirana iskustvom tijela kao neprekidno promjenjive, ranjive i fluidne kategorije, predstava istražuje stanja i bivanja kroz koreografski jezik koji afirmira nestabilnost i kompleksnost tjelesnog postojanja.
Kroz specifičan tretman istarskog govora – onog koji diše, štuca, šuti i puca po šavovima emocija – ova predstava zaranja u osobne priče, ljubavi koje nisu vrištale s krovova, nego su tiho trajale ispod kože, u podtonovima, u rečenicama koje nikad nisu izgovorene.
22:00Prije 207 d14.05.2025
Predstava je nastala u produkciji Studija za suvremeni ples u suradnji s mrežom Pan – Adria, a izvode je Martina Tomić, Ida Jolić / Ema Crnić, Viktoria Bubalo, Marta Krešić, Filipa Bavčević i Nastasja Štefanić-Kralj.
Nakon izvedbe slijedi razgovor s autorima u kafiću u nastajanju. Ulaznice su dostupne na blagajni INK i putem online prodaje na www.ink.hr, a za sve vlasnike zlatne Kazališne kartice omogućen je popust od 20% na redovnu cijenu ulaznice.
Međunarodna svemirska postaja odredište je svemirskih brodova, s i bez posade, iz Europe, Japana, SAD-a i Ruske Federacije. Postoji osam spojnih mjesta (svaka sličnost s filmom Osmi putnik – Alien, je slučajna), no nisu sva mjesta pogodna za sve brodove.
U ponudi ove godine imaju čak 7 različitih poklon paketa koji se razlikuju sadržajem, veličinom i cijenom, a ukoliko se niste pronašli ni u jednoj kombinaciji, možete iskombinirati paket po vlastitom guštu!
U Razgovoru iza zavjese predstavljena je knjiga Dejana Aćimovića i Borisa Rašete: „Ratko Rudić. dogodio se: istinita životna priča“ (Da Film), a voditelj je bio Emir Imamović Pirke.
Junak povijesne pobjede Istre 1961 nad Osijekom, Smail Prevljak, nakon hat-tricka i dvije asistencije poručio je kako je momčad odigrala svoju najbolju utakmicu sezone te da će ih ovakva pobjeda dodatno motivirati u nastavku prvenstva.
Istra 1961 deklasirala je Osijek na Opus Areni s uvjerljivih 5:1, predvođena hat-trick junakom Smailom Prevljakom i upisala svoju prvu „petardu“ u povijesti HNL-a.
Ove je godine Međurečan za svoj roman osvojio dvije prestižne nagrade za najbolji roman – Ksaver Šandor Gjalski (Društvo hrvatskih književnika) i Janko Polić Kamov (Hrvatsko društvo pisaca), potvrdivši svoje mjesto među najvažnijim suvremenim hrvatskim piscima. Dobitnik je i Nagrade HAZU 2023.
Predstava Orašar u potpunosti je rasprodana, dok se za ostale naslove – Božićni dar, Tajni recept Bake Mraz i Božićna bajkovnica – također očekuje velika posjećenost.
Osim po idejama slobode i nonkonformizma, koje Dacia Maraini cijeli svoj život zastupa, kao i njenoj jednostavnosti, ljudskosti i poetici pripovijedanja, ovaj, inače drugi dolazak velike autorice na pulski Sa(n)jam ostat će zapamćen i po snažnim emocijama publike.